Viešojo saugumo tarnybai, į kurią per pastarąjį pusmetį reoganizuoti buvę vidaus tarnybos pulkai, vadovaus ligšiolinis Pirmojo pulko vadas Sergejus Madalovas.

Kaip BNS penktadienį sakė vidaus reikalų ministras Raimondas Šukys, jo įsakymu į šias statutines pareigas pulkininkas S.Madalovas paskirtas pagal įstatymus suderinus kandidatūrą su premjeru. Anot ministro, atsižvelgta į S.Madalovo kvalifikaciją ir patirtį vidaus tarnyboje.

Ministro R.Šukio teigimu, Viešojo saugumo tarnybos (VST) viršininko pavaduotoju tikriausiai bus paskirtas ligšiolinis vidaus tarnybos Antrojo pulko vadas Anatolijus Šumskis.

Vidaus reikalų ministerija (VRM), įgyvendindama pernai rugsėjį Seimo priimtą Viešojo saugumo tarnybos įstatymą, specialiosios parengties Vidaus tarnybos 1-ąjį ir 2-ąjį pulkus reorganizavo į vieningą Viešojo saugumo tarnybą.

Sekmadienį Kaune įvyks iškilminga Viešojo saugumo tarnybos pristatymo ceremonija. Joje VST pareigūnai demonstruos savo fizinį pasirengimą, techniką ir ginkluotę.

Tarnyboje Kaune ir Vilniuje dirbs 1104 specialiosios parengties pareigūnai. Viešojo saugumo tarnybą sudarys centrinis aparatas (administracija) ir du daliniai - Vilniuje ir Kaune. Centrinę Viešojo saugumo tarnybos būstinę, siekdama decentralizuoti valdymo įstaigas, VRM nusprendė įkurdinti Kaune.

REKLAMA

VRM pranešimu, Viešojo saugumo tarnybai pavesta vykdyti didžiąją dalį buvusiems Vidaus tarnybos pulkams priskirtų funkcijų. Tarnybos pareigūnai ir toliau saugos ir konvojuos nuteistuosius ir suimtuosius, likviduos konfliktines situacijas laisvės atėmimo vietose, kartu su policija palaikys viešąją tvarką masinių renginių metu bei talkins kovos su nusikalstamumu operacijose. Po reorganizavimo viešojo saugumo tarnybai pavedamos ir naujos funkcijos. Specialiai parengti viešojo saugumo tarnybos pareigūnai užtikrins svarbių valstybės objektų apsaugą, vykdys asmenų paiešką, dalyvaus tarptautinėse misijose.

"Viešojo saugumo tarnyba, kaip ir policija, dalyvaus tarptautinėse operacijose. Kol kas konkrečių planų dėl operacijų nėra, tačiau tokia galimybė numatyta, jeigu būtų poreikis", - BNS sakė ministras R.Šukys.

Ministro teigimu, nuo VST darbo pirmosios dienos pareigūnai vilkės naują uniformą, kuri skirsis nuo ankstesnės kamufliažinės aprangos.

"Viešojo saugumo tarnybos pareigūnų niekas nebepainios su kariuomene", - sakė R.Šukys.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų