Šakių rajone pasieniečiai sulaikė tris Vilkaviškio rajono gyventojus ir 14 tūkst. pakelių jų gabentų kontrabandinių rusiškų cigarečių. Rūkalus iš Kaliningrado srities jiems atnešė cigarečių dėžes arkliais atgabenę asmenys.

Penktadienio naktį Šakių rajono Šilgalių kaimo ribose pasalą surengė Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Pagėgių rinktinės Operatyvinės veiklos skyriaus ir Specialiosios paskirties būrio pasieniečiai. Jie tamsoje stebėjo, kaip prie Šešupės Rusijos krante priartėjo 5 asmenys, vedini arkliais, ant kurių buvo gabenamos dėžės.

Jas nukėlę nuo arklių įtariamieji kontrabandininkai Šešupės ledu dėžes pradėjo nešioti iki Lietuvos kranto, kur jas paliko. Tuo pat metu iš Lietuvos gilumos į šią vietą prie valstybės sienos atėjo 3 asmenys.

Kai stebint pasieniečiams į Lietuvos krantą buvo suneštas visas krovinys, o ten buvusi trijulė dalį dėžių pradėjo nešti gilyn į Lietuvą, pasieniečiai nusprendė juos sulaikyti. Išvydę VSAT pareigūnus kontrabandininkai metė nešulius ir leidosi bėgti.

Du iš jų Pagėgių pasieniečiai sulaikė iškart, o trečiojo sulaikymui buvo panaudotas tarnybinis šuo. Kinologas, davęs komandą keturkojui pasivyti bėglį, paleido jį nuo pavadžio. Netrukus kiek tolėliau tamsoje pasigirdo garsus šuns lojimas – taip jis pranešė sulaikęs žmogų. Į šią vietą atskubėję pasieniečiai rado šuns saugomą išsigandusį bėglį.

REKLAMA

Šešupės krante VSAT pareigūnai rado 28 dėžes, iš viso 14 tūkst. pakelių, cigarečių „Viceroy Blue“ su Rusijos banderolėmis.

Paaiškėjo, kad jas rengėsi gabenti trys pasieniečių sulaikyti Vilkaviškio rajono gyventojai - 20-metis, 21-erių ir 26-erių vyrai.

VSAT Pagėgių rinktinėje dėl kontrabandos pradėtas ikiteisminis tyrimas.

 Rūkalai saugomi Šilgalių užkardoje. Sulaikytieji po apklausos paleisti.

VSAT nuotraukos


Rašyti komentarą...
e
ee
2010-03-01 13:19:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
na kalejimo gyventojai gali dziaugtis, jiem tris sviezienas tuoj pristatys :D
Atsakyti
0

2010-03-01 13:38:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
taip jiems ir reikia
Atsakyti
0

a
agne
2010-03-01 13:51:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
ir dar tris kontrobandininkus sušlavė, daugiau gal taip nebesielgs
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų