Į mobiliuosius telefonus skrieja prašymas pervesti pinigų būsimiems Seimo rinkimams N. Puteikis: siunčiu neraudonuodamas

Baigiantis terminui, kai Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI) reikia pateikti pajamų deklaracijas, Seimo narys Naglis Puteikis vėl nusprendė priminti laukiantis pinigų būsimam savo žygiui į Seimą paremti.

„Šiandien paskutinė diena, kada galime per el. bankininkystę skirti 1% Gyventojų pajamų mokesčio (GPM) partijoms ir dar 2 % nepelno įstaigoms (…) Prašyčiau paremti mano būsimą partnerį 2016 Seimo rinkimuose 1 % – Krikščioniškosios demokratijos partiją (…) Jei nesate pasirinkę, kam iš ne pelno įstaigų nukreipti kitus 2% Jūsų GPM, tai perveskite mums – VšĮ Demokratų sąjūdis“, – tokio turinio sms žinutės pirmadienio popietę atskriejo į kai kurių Lietuvos gyventojų mobiliuosius telefonus.

Žinutėse taip pat nurodyti partijos ir viešosios įstaigos, kurioms prašoma pervesti pinigus, kodai, primenama, kad pinigus paaukoti galima iki šios dienos vidurnakčio bei pateikta nuoroda, kur rasti išsamų paaiškinimą apie tai.

Tačiau ar primygtinai ragindamas gyventojus pervesti kad ir nedideles pinigų sumas savo būsimai rinkimų kampanijai finansuoti iš tarnybinio Seimo nario mobiliojo telefono, parlamentaras ko nors nepažeidžia?

REKLAMA

Siųsti žinutes galima, bet ar garbinga?

„Pats žinučių siuntimas nėra įstatymo pažeidimas. Tačiau Duomenų apsaugos inspekcija galėtų pasidomėti, iš kur jis gavo telefonų, į kuriuos siunčia žinutes, numerius. Greičiausiai papildomai už jo žinutes iš mokesčių mokėtojų pinigų mokėti nereikės, nes limitai tikriausiai nebus viršyti. Bet ar siųsdamas žinutes, kuriose prašoma paremti partiją ir nevyriausybinę organizaciją, iš tarnybinio Seimo nario telefono N. Puteikis nesinaudoja tarnybine padėtimi, galėtų pasakyti Seimo Etikos ir procedūrų komisija“, – redakcijai sakė Vyriausiosios rinkimų komisijos Politinių partijų ir politinių kampanijų finansavimo kontrolės skyriaus vedėja Lina Petronienė.

Seimo Etikos ir procedūrų komisijos narys Arminas Lydeka redakcijai taip pat patvirtino, kad siųsti žinutes galima. Papildomai mokesčių mokėtojams tai greičiausiai nekainuos. Kitas klausimas – iš kur parlamentaras gavo telefonų numerius.

„Nežinau, iš kur jis gavo telefono numerius, bet manau, kad įstatymams jis nenusižengė ir tikriausiai telefonų numerius gavo legaliai. Jei jos siunčiamos iš tarnybinio telefono ir jei žinučių limitas bus viršytas, už jų siuntimą tektų sumokėti Seimui. Tai reiškia, kad Seimui tektų sumokėti už jį palaikančios partijos ar jo fondo gerbūvį“, – mintimis dalijosi A. Lydeka.

Tačiau Seimo Etikos ir procedūrų komisijos narys suabejojo, ar taip elgtis etiška. „Moraliniu aspektu tai nėra labai etiška. Aš manau, tai nėra garbingas elgesys – pats principas, kai Seimo narys kiekvienam žmogui asmeniškai siunčia tokią informaciją – daromas lyg ir spaudimas“, – sakė A. Lydeka.

„Pasitarsime su kolegomis, gal būtų prasminga apsvarstyti tai Etikos komisijoje“, – paprašęs persiųsti žinutės, kurią atsiuntė skaitytojai, kopiją, pridūrė A. Lydeka.

N. Puteikis: išsiunčiau neraudonuodamas

 

 

„Pats asmeniškai siunčiu. Taip, iš tarnybinio telefono, nes žinutės, siunčiamos Lietuvoje (pagal naudojamą planą – red. past.) visai nemokamos. Jei siųsčiau į užsienį, svarstytų Etikos komisija“, – sakė redakcijai N. Puteikis, išgirdęs klausimą, ar žinutes, kviečiančias pervesti dalį GPM mokesčio jo nurodytiems gavėjams, iš tarnybinio Seimo nario telefono tikrai siunčia jis.

REKLAMA

Jis sakė nemanantis, kad gali būti apkaltintas darantis spaudimą, o telefonų numerius gavo legaliai. „O kaip būtų įmanoma padaryti spaudimą? Siunčiu tik žmonėms, su kuriais esu bendravęs. Pažįstamiems. Nepažįstamiems nesiunčiu. Kas yra man skambinęs ir prisistatęs, visų numerius įsivedu. Trims (leidinio pavadinimas) žurnalistams išsiunčiau neraudonuodamas. Nekompleksuodamas“, – kalbėjo N. Puteikis.


Rašyti komentarą...
n
na
2015-05-04 21:35:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
dėl Puteikio bent galime būti ramūs - šitas bent napavoks pinigų, kaip daro kiti valdžiažmogiai
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų