Gydytojai: po operacijos Valdas Adamkus jaučiasi gerai

Po ketvirtadienį atliktos inksto šalinimo operacijos kadenciją baigęs prezidentas Valdas Adamkus jaučiasi gerai, sako vienas jį operavusių Santariškių klinikų Urologijos centro vadovas profesorius Feliksas Jankevičius.

14

(14 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Prezidentas Valdas Adamkus

„Galiu tikrai visus patikinti, kad prezidentas jaučiasi gerai. (...) Operacija praėjo sėkmingai. Mes patenkinti operacijos rezultatu, ir manau, kad ateity, bent jau artimiausioje, kad kitokios operacijos neprireiks“, - žurnalistams Santariškių klinikose penktadienį sakė gydytojas.

„Jo visi vitaliniai rodikliai yra geri, jau pradėjo ir gerti, ir valgyti. Nieko šiandien pavojingo arba grėsmingo apie prezidento sveikatą negaliu pasakyti“, - pridūrė jis.

V.Adamkus dar išlieka Reanimacijos-intensyvios terapijos skyriuje, į įprastą palatą jį tikimasi perkelti pirmadienį. Iš ligoninės prezidentą tikimasi išrašyti savaitės bėgyje.

„Šiandien jau pradėjo gerti ir valgyti, kol kas jis lieka reanimacijoje ir greičiausiai išbus iki pat pirmadienio tenai,“ - pasakoja gydytojas. 

„(Prezidentas lieka) Reanimacijos skyriuje dėl to, kad monitoruojamos (stebimos) jo vitalinės funkcijos ir stebimi visi kiti rodikliai“, - kalbėjo F.Jankevičius.

REKLAMA

Pasak gydytojo, tris su puse valandos trukusi operacija, per kurią V.Adamkui pašalintas dešinysis inkstas su šlapimtakiu, praėjo sklandžiai.

F.Jankevičius teigė, kad naviko užšaldymo procedūra nepasiteisino, nes jis vis tiek išliko gyvybingas.

„Ji tikrai nepasiteisino. Nes kalbant apie užšaldymo procedūros rezultatą, navikas inkste, jis buvo tikrai vitališkas, buvo gyvybingas. Ir ji reikėjo būtinai pašalinti,“ - teigė gydytojas.

Prezidentas artimiausiu metu galės grįžti prie įprasto gyvenimo ritmo, tačiau pirmą mėnesį po operacijos turės riboti fizinį aktyvumą.

Prieš trejus metus V.Adamkaus inkste aptikta vėžio pažeistų ląstelių, tuomet jam atlikta naviko užšaldymo procedūra, taikytas chemoterapijos kursas. Praėjusių metų pabaigoje medikai teigė, kad 90 proc. naviko pavyko sunaikinti. Tačiau šį pavasarį patikrinus kadenciją baigusio prezidento sveikatą nustatyta, kad liga progresuoja, todėl nuspręsta atlikti chirurginę operaciją.

V.Adamkus Lietuvos prezidento pareigas ėjo 1998-2003 ir 2004-2009 metais.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų