Guoga kol kas lieka Seimo nariu – VRK jo prašymo netenkino

Vyriausioje rinkimų komisijoje ketvirtadienį įstrigo darbiečio Antano Guogos prašymas naikinti jo Seimo nario mandatą. Jis Seimo nariu lieka iki kovo. Sunkumų kilo dėl to, kad A. Guoga atsisakė dalyvauti komisijos posėdyje gyvai, pasisiūlė dalyvauti nuotoliniu būdu. Vis dėlto VRK nariai priėmė sprendimą, kad A. Guoga, atsisakydamas mandato, posėdyje turėtų dalyvauti tik gyvai.

Posėdyje A. Guoga nedalyvauja, nes, kaip informavo Seimo valdybą, nuo trečiadienio yra išvykęs į užsienį asmeniniais reikalais.

„Gaila, kad VRK negali sudaryti nuotolinio dalyvavimo posėdyje galimybės, ypač todėl, kad nebūčiau palikęs abejonių dėl savo tapatybės“, – VRK perdavė A. Guoga.

Prieš tai savo „Facebook“ paskyroje jis stebėjosi, kad VRK posėdyje negali dalyvauti nuotoliniu būdu, juoba, kad šiuo metu Lietuvoje įvesti griežti karantino ribojimai asmenų susibūrimams.

Jis VRK paprašė posėdį dėl jo mandato panaikinimo nukelti iki kovo pradžios.

„Apsisprendimo atsisakyti Seimo nario mandato nepakeičiau“, – pridūrė A. Guoga.

Prašymo netenkino

VRK nariai nusprendė netenkinti A. Guogos prašymo, nes jis, kaip numato įstatymai, turi pagarsinti savo prašymą panaikinti Seimo nario mandatą gyvai, tačiau to nepadarė.

„Seimo narys turi atvykti į VRK posėdį ir savo pareiškimą pakartoti garsiai, kad jis laisva valia apsisprendęs atsistatydina ir atsisako Seimo nario mandato. Tai A. Guoga šiandien nei atvykęs į posėdį, nei jis gali pakartoti savo prašymą. Sprendimas tik vienas – netenkinti jo prašymo“, – posėdyje sakė komisijos narė Aistė Žilinskienė.

A. Guoga privalėjo atvyki į posėdį ir pakartoti savo pareiškimą“, – antrino komisijos narė Svetlana Misevičienė.

Galiausiai komisijos pirmininkė Laura Matjošaitytė konstatavo, kad komisija pareiškimo netenkina ir A. Guoga VRK bet kada galės teikti naują pareiškimą.

REKLAMA

Pats atsisakė mandato

A. Guoga į Seimą pernai spalį išrinktas pagal Darbo partijos sąrašą. Jo vietą Seime turėtų užimti pirmas po brūkšnio kandidatų sąraše likęs Artūras Skardžius.

Prašymą dėl Seimo nario įgaliojimų nutraukimo nuo sausio 14 dienos A. Guoga VRK įteikė sausio 12 dieną. Jis tvirtino nebematąs galimybių su Darbo partija įgyvendinti rinkimų pažadų.

Nesulaukus VRK sprendimo, jau sausio 14 dieną Kanados įmonė „Cypherpunk Holdings“ išplatino pranešimą, kad A. Guoga grįžo į bendrovės vadovo pareigas.

Pagal Konstituciją, Seimo nario pareigos, išskyrus jo pareigas Seime, nesuderinamos su jokiomis kitomis pareigomis valstybinėse įstaigose ir organizacijose, taip pat su darbu verslo, komercijos bei kitose privačiose įstaigose ar įmonėse.


Rašyti komentarą...
A
Atlyginimas
2021-01-21 11:11:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kaip jam gerai, nedirbs, bet algą gaus.
Atsakyti
0

R
Rimas
2021-01-21 10:30:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
Dar sakoma, kad Guoga ne politikas. Kur gi ne...
Atsakyti
0

H
HsH
2021-01-21 10:30:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jūs man visi kaip mokslinykai ekspirimentus tik darot aš jums patarčiau i kokia negyvenama sala ir jūs ten sau viens ant kito darykit savo tuos ekspirimentus
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (14)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų