Vakar Klaipėdos miesto tarybos Teritorijų planavimo komitetas atmetė Klaipėdos apskrities ligoninės žemės sklypo S. Nėries g. 3 detaliojo plano sprendinius ir siūlė juos tobulinti.

Pagal projektą, planuojama demontuoti esamą estakadą prie Vilties gatvės, kuriaprivažiuoja greitosios pagalbos ekipažai, ir Priėmimo skyriaus priestatą, menkaverčius pagalbinius statinius - garažus bei sandėliukus - sklypo gilumoje ir statyti naują ligoninės korpusą.

Naujas pastatas projektuotas išlaikant istoriškai susiformavusią ligoninės sklypo gatvės apstatymo liniją. Jo dalis prie Vilties gatvės būtų statoma žemesnė, derinant prie esamų pastatų, ir siektų iki 21 metro nuo žemės paviršiaus. Pirmajame aukšte numatytas Priėmimo skyriaus holas, į kurį įvažiuojama greitosios medicinos pagalbos automobiliais.

Sklypo gilumoje pageidaujama statyti aukštesnę dalį. Iš pradžių planuota, kad ji bus 7 aukštų, vėliau, numačius ant stogo įrengti sraigtasparnių nusileidimo aikštelę, aukštis padidintas iki 30 metrų nuo žemės paviršiaus.

Sklypo dalyje prie Klaipėdos apygardos prokuratūros pastato numatomas 1-2 aukštų naujas gydymo korpusas, kuriame būtų įrengta specializuota onkologinių ligų diagnostikos ir gydymo įranga.

Menkaverčių pagalbinių statinių ir įrenginių vietoje siūloma statyti trijų aukštų automobilių saugyklą, kurioje būtų naudojamos automatinės parkavimo sistemos (parkuojant automobilius su keltuvų pagalba į vienas virš kito sustatytus boksus).

REKLAMA

Pasak Klaipėdos apskrities ligoninės vyriausiojo gydytojo Romaldo Sakalausko, rekonstravus esamus statinius ir pastačius naują ligoninės korpusą, lovų skaičiaus didinti nenumatoma. Rekonstrukcijos ir statybos tikslas - gerinti teikiamų paslaugų kokybę.

Teritorijų planavimo komiteto nariai nesutiko su tuo, kad intensyvinamas sklypo užstatymas, nes žymiai padidės transporto srautai - o tiek Vilties, tiek S. Nėries gatvės ir taip esančios praktiškai nepravažiuojamos.

Stebėtasi, kad ligoninė pageidauja pačiame miesto centre įrengti sraigtasparnių nusileidimo aikštelę. Pasak jų, tokiai aikštelei buvo suplanuota vieta ligoninių miestelyje.

Sprendiniui dėl naujo ligoninės korpuso paaukštinimo kategoriškai nepritarė ir miesto vyriausiasis architektas. Almantas Mureika priminė tai, jog toks sprendinys neatitinka anksčiau patvirtintos šio sklypo detaliojo plano koncepcijos.

Livija Grajauskienė


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų