Ginklai sunkius nusikaltimus įvykdžiusiesiems – praėjus 15 metų po teistumo

Sunkius nusikaltimus įvykdę asmenys ginklų galėtų įsigyti tik praėjus 15 metų po teistumo išnykimo termino, siūlo Vyriausybė.

Ministrų kabinetas trečiadienį pritarė tą numatančioms Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo pataisoms.

Dar vasarą Konstitucinis Teismas priėmė nutarimą, kuriuo konstatavo, kad tuo metu galiojęs draudimas teistam asmeniui įsigyti ginklą, net kai pasibaigęs jo teistumas, prieštarauja Konstitucijai.

Savo nutarimo įsigaliojimą KT atidėjo iki praėjusių metų gruodžio 31 dienos, kad įstatymų leidėjai turėtų laiko parengti ir priimti Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo pataisas, tačiau jos nepriimtos iki šiol.

„Esame įsitikinę, kad teistumą dėl sunkių nusikaltimų turintiems asmenims galimybė įsigyti ginklus turi būti apribota maksimaliai. Kadangi Konstitucinio teismo išaiškinimu taikyti šio draudimo viso gyvenimo laikotarpiui galimybių nėra, teikėme Vyriausybei patvirtinti 15-kos metų terminą. Manome, kad tai yra pakankamas laiko tarpas ir priemonė užtikrinti visuomenės saugumą,“ – Vidaus reikalų ministerijos pranešime cituojamas viceministras Vitalijus Dmitrijevas.

Įstatymo pakeitimus Seimui svarstyti siūloma skubos tvarka. 

Policijos departamento duomenimis, šiuo metu yra apie 400 teistų fizinių asmenų, kurie gali pretenduoti gauti leidimą įsigyti ginklą, ir tai kelia riziką visuomenės saugumui.


Rašyti komentarą...
b
bukalauras
2021-01-27 16:28:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
žulikams viesdie u nas pačiot
Atsakyti
0

V
Vytas
2021-01-27 15:41:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kodėl siūlo įsigyti.siūlykit niekados neįsigyti.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų