Geros žinios auginantiems mažamečius: sieks palengvinti finansinę naštą

Premjeras Saulius Skvernelis siūlo leisti mažus vaikus auginančioms šeimoms susigrąžinti dalį už vaikiškas prekes išleistų pinigų ir taip palengvinti šeimų gyvenimą bei didinti gimstamumą šalyje.

Jie šis valdančiųjų siūlymas bus priimtas – kvitai už sauskelnes, tyreles, šliaužtinukus ar kitas būtinąsias vaiko prekes virs eurais. Opozicija piktinasi – Aiškias mokesčių lengvatas praradę tėvai dabar bus verčiami rankioti čekiukus ir dėl kelių eurų tapti įkaitais painiuose Mokesčių inspekcijos labirintuose.

Vilnietė Daiva yra jauna dviejų vaikų mama. Vyresnioji dukra pradėjo eiti į pirmą klasę, jaunesnioji – vienerių metų amžiaus. Moteris gerai žino, kaip brangu yra auginti vaikus.

Moteris teigia, kad gimus vaikui išlaidų būna labai daug. „Per mėnesį gali būti nuo dešimt iki dvidešimties eurų. Čia yra vien sauskelnėms. Na yra vaikiškas maistelis, tyrelės. Manau, kad mamos, kurios maitina mišinukais vaikus, išleidžia žymiai daugiau pinigų, ypatingai kai tik vaikas gimsta. Tai išlaidų yra daug“, – tikina mama.

Vyriausybė nori padėti tokioms jaunoms šeimoms kaip Daivos, todėl sugalvojo naują iniciatyvą.

„Tai vienas iš tokių siūlymų yra už vaikiškas prekes, galbūt tai būtų maistelis, ir tos pačios sauskelnės, būtų galima susigrąžinti gyventojų pajamų mokestį, Svarstėm mes ir PVM mažinimo alternatyvas, bet sprendimo galutinio nėra“, – sako premjeras Saulius Skvernelis.

Jei Seimas šią strategiją patvirtins, premjeras tikisi, kad tai palengvins gyvenimą daugeliui šeimų. Tačiau tokiais planais piktinasi Seimo konservatorių frakcijos atstovė Ingrida Šimonytė. Anot jos, nereikėjo panaikinti neapmokestinamųjų pajamų dydžio dirbantiems tėvams. Ji šiame Vyriausybės siūlyme pasigenda logikos.

„Bet tai kam jūs prieš tai tiem vaikus auginantiems dirbantiems tėvams sujaukėte iki šiol buvusią tvarką realiai nieko papildomo neduodami, sakydami, kad mokesčių lengvatos yra neprasmingos, ir dabar vėl siūlote mokesčių lengvatas ir tas mokesčių lengvatas tokiu pačiu sudėtingiausiu būdu, reiškia renkant kažkokius dokumentus, įrodinėjant, kad čia tikrai išlaidos, kurios yra susijusios su vaikų auginimu ir t. t.“, – sako I. Šimonytė.

REKLAMA

Ir jaunos, vidutines pajamas gaunančios mamos Daivos naujasis Vyriausybės siūlymas irgi nedžiugina. Moteris mano, kad taip bus daugiau vargo nei naudos. Taps painu ir sudėtinga, jei kvitukus reikės rinkti, vėliau deklaruoti, tam, kad atgautum nedidelę dalį savo išlaidų. Be to, kvitukų mamos dažnai net neturi, nes daiktus perka vienos iš kitų ar net nelegaliai.

„Nes yra labai daug žmonių, kurie pardavinėja sauskelnes nelegaliai, vežasi, kaip bebūtų keista, iš Norvegijos. Ir… jeigu sauskelnės taptų pigesnės arba dalį už jų grąžintų pinigų. Tai gal tuomet šešėlinis biznis būtų sužlugdytas“, – teigė Daiva.

Tačiau kiti gatvėje kalbinti tėvai šią Vyriausybės iniciatyvą vertina teigiamai. Esą gerai viskas, kas padėtų sutaupyti bent šiek tiek pinigų, kurių, auginant vaiką, tenka išleisti labai daug.


Rašyti komentarą...
M
Moteris
2018-09-15 20:32:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ar ne geriau būtų padidinti vaiko pinigus pagal. Pvz. Mažiukams mokėti daugiau,kad nors kiek kompensuotų sauskelnėms,maisteliui ir t.t., o rinkti čekius tai bus tik vargas..
Atsakyti
-1

O
O kodėl jus manot
2018-09-16 09:31:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kad maziukams reikia skirti daugiau pinigu? Manote, kad paauge vaikai reikalauja maziau islaidu? Taip jiems nebereikia sauskelniu, bet jiems reikia kitu dalyku.Drabuziu ir avalynes uztenka tik vienam sezonui, nes jie vis dar auga, reikia moketi uz darzeli, einantiems i mokykla reikia supirkti aibe kanceleriniu prekiu, pratybu, kupriniu, uniformu, duoti pinigeliu, kad pavalgytu silto maisto, pravaziavimas jiems taip pat mokamas, reikia ir mobilaus telefono, ne tam kad "vaidinti",o tam kad butu galima susisiekti(patys suprantate kokie dabar laikai), planas irgi kainuoja..,o jei nori, kad lankytu koki bureli, tai tas irgi reikalauja nemazu pinigu. Jiems irgi reikia vaistu ir vitaminu, as jau nekalbu apie pramogas...Pati turiu du vaikus ir galiu palyginti, kiek reikia maziukams, o kiek didesniems.
Atsakyti
0

T
Tėvas
2018-09-16 09:16:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
Anksčiau tik soc. remtini čekiukus rankiojo, dabar dauguma rinks. Kaip ir sakė - demografiniams rodikliams gerinti reikia, kad būtume pašalpinių valstybe. O VMI dar papildomi etatai ir finansavimas - negi rimtai manot, kad dėl tėvelių stengiasi...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų