Gėlės ir vainikai prieš Vėlines: atvirai papasakoja apie kainas

Artėjant Vėlinių ir Visų Šventųjų dienai, floristai nebespėja suktis. Pagerbti mirusių artimųjų susiruošę gyvieji nuo lentynų šluoja ne tik kapų žvakes, bet ir gėles, vainikus, krepšelius. Dauguma kapams ieško tradicinių gyvų gėlių ar dairosi dirbtinių puokščių, tačiau vis dažniau į lietuvių širdis kelią skinasi originalumas.

42

Kapus užkariauja ne tik originalios gėlių kompozicijos, įvairėja ir formos. Ypač populiarėja širdies, kryžiaus ar pagalvėlės kompozicijos iš samanų ar kankorėžių.

Panevėžietė Vitalija šiemet pirmą kartą savo rankų darbo kūrinius – iš samanų padarytas pagalvėles, širdeles ir kryžius – atnešė į turgų parduoti. Užkalbinta moteris kuklinosi, kad, iki tol neįprastas kompozicijas kūrusi tik savo artimųjų kapams puošti, nesitikėjo tokio populiarumo. 

(42 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Gėlės ir vainikai prieš Vėlines: atvirai papasakoja apie kainas

„Na, į senas kapines dvi vienodas puokšteles paprašė padaryti“, – kalbėjo pardavėja. Tokios puokštės kaina yra 2 eurai.

Gražiausius darbelius išpirko vos per kelias dienas, tad Vėlinėms pardavėja beveik nieko nebeturi.

„Ne pompastika, ne iš eglišakių, ir patinka žmonėms kuklumas, gamta, ramybė“, – sakė savamokslė floristė Vitalija.

Moteris sako, kad, norint Vėlinių ir Visų Šventųjų dienai papuošti artimųjų kapus, nebūtinai gėlėms prireiks išleisti daug pinigų. Pasitelkus fantaziją ir pasižvalgius po gamtą, galima rasti visko, ko reikia. Natūralios kompozicijos gimsta ir iš samanų, kankorėžių, vėjo nulaužtų šakelių ar tošies.

„Nueini į mišką ir pamatai visų spalvų gamą ir negali atsispirti. Senos kritimų vietos labai traukia, pavaikštau, kokį medžio gabaliuką ar šakelę randu. Ten daug lobių yra“, – teigė Vitalija.

Pati kukliausia kompozicija žvakelei vos 2 eurai, kūriniai iš samanų nuo 5 iki 10 eurų. Po 12 eurų prašoma už natūralias iš vytelių ir sidabrinės eglės pintas žmonos puokšteles. Čia dirbtinių ar gyvų gėlių žiedus atstoja mediniai – simbolizuojantys rožes, bijūnus ar jurginus.

Originalių gėlių kompozicijų kapams ieškantys žmonės tikina, kad tokią dieną svarbiausia ne pagerbti mirusįjį, tempiant glėbius dirbtinių puokščių ar žvakių. Toks kapas tiesiog neapsikrauna papildomomis puošmenomis.

REKLAMA

„Man nepatinka spalvotos gėlės – raudonos, geltonos, – tai aš tiesiog renkuosi natūralumą“, – kalbėjo žmogus.

„Mamą gerbiu, ji visada mėgo gyvas gėles, ir aš niekada neperku dirbtinių gėlių“, – sakė pašnekovė.

„Aš labai kukliai – žvakė ir gyvos gėlės, puokštelė – viskas“, – kalbėjo ji.

„Dirbtinės tik tiek patogu, kad per šaltuką jos ilgai stovės, nebus toks plikas kapas“, – svarstė moteris.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų