Gabrielius Landsbergis priminė skaudžiausias valdančiųjų klaidas

Artėjant rinkimams partijų lyderiai vis drąsiau kalba apie pažadus, kuriais tikisi suvilioti rinkėjus. TV3 Žinių studijoje apsilankęs konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis tikina, kad žmonės jau pavargo nuo skandalų ir nori pokyčių.

„Žiūrėdami į kitas partijas mes įvairų vaizdą matome. Kai kurie partijų lyderiai vengia vesti sąrašą, prisiimti atsakomybę“, - sako politikas.

- Šiuose rinkimuose partijas į Seimą veda daug naujokų, netikėtų sąrašo lyderių. Kaip galvojate, ar nesutrukdys jūsų nepatyrimas rinkimų rezultatams?

- Matyt, yra kelios priežastys. Kaip žinia, mūsų partijoje yra įvykęs atsinaujinimas: ir pirmininkas pasikeitęs, ir sąraše daug naujų pavardžių. Tai mes tą pristatome kaip savo partijos privalumą. Žiūrėdami į kitas partijas mes įvairų vaizdą matome. Kai kurie partijų lyderiai vengia vesti sąrašą, prisiimti atsakomybę. Grįžti iš Europos Parlamento. Mes matome tokią kuriozinę partiją, kai lyg antrieji-tretieji asmenys yra išstumiami į priekį, kad pridengtų pirminį asmenį. Tai pas mus taip nėra. Aš manau, kad partijos pirmininkas turi būti ir sąrašo vedlys.

- Rinkimams visiškai atsidėjote ne taip ir seniai, gal trauktis iš Europarlamento reikėjo anksčiau?

- Aš savo ruožtu galiu paakyti tik štai ką. Ir kolegos pasakė, kad esu pirmas Europos Parlamento narys pasitraukęs iki rinkimų apskritai. Aš manau, kad tai yra sąžiningas ir garbingas gestas. Aš pasakiau, kad metas grįžti, Lietuvai reikia sugrąžinti pasitikėjimą jaunąja karta po skandalų, kurie įvyko Liberalų partijoje, kai dalis rinkėjų nusigręžė nuo Lietuvos politikos. Aš manau, kad savo pavyzdžiu galėsiu tą kaip nors pakeisti.

- Anksčiau konservatorių pirmose gretose buvo daug pagyvenusių žmonių, dabar daugiau jaunimo, kaip pavyko reformuoti partiją, ar sulaukėte pasipriešinimo?

- Ne, aš manau, kad daugelis atgarsių, ir to, kaip partija turėtų atrodyti, tai jau yra įvykę dalykai. Jau antri metai kaip aš vadovauju partijai. Šiuo metu atsinaujinimas tai yra tik vienas iš mūsų partijos istorijos puslapių. Šiandien mes jau judame į priekį, mes jau kalbame apie programą, apie tikslus, mes keliame ir naujus tikslus rinkimams. Džiaugiamės ir naujais žmonėmis, kurie atsirado šešėliniame ministrų kabinete, kurie irgi anksčiau nebuvo siejami su mūsų partija. Štai čia ir yra mūsų didžiausias laimėjimas.

REKLAMA

- Nepasitenkinimo kilo ir dėl jūsų paties kandidatūros, esą senelis parūpino postą? Pavyko jau atsikratyti šio įtarimo šleifo?

- Tai tas giminystės ryšys mane persekioja visą gyvenimą. Tiesą sakant, aš nelabai stengiuosi su tuo kovoti. Žinote, kai kas sako, kad štai aš esu anūkas. Na, taip, esu, ir ką? Aš didžiuojuosi tuo, kas aš esu. Didžiuojuosi tuo, kad mano senelis yra vienas iš Nepriklausomybės vedlių. Aš semiuosi įkvėpimo ir jėgų, kovodamas su dabartinėmis negerovėmis, nes mane įkvepia mano senelio V. Landsbergio patirtis. Šiandien aš kalbu apie tai, kad mes norime kovoti su korupcija, apie tai, kas gali kovoti su biurokratija.

- Pastaruoju metu kaip niekada daug skandalų tarp valdančiųjų, jūs turbūt rankomis plojate ir džiaugiatės, kad per rinkimus bus lengviau?

- Tai, kad Lietuva šiandien susiduria su ministro Juozo Oleko skandalu, auksinių šaukštų skandalu, ar Miliaus, būtų galima vardyti visą eilę skandalų, kurie persekioja šią valdančiąją daugumą. Ar tai Lietuvai yra gerai? Mūsų prestižas nukenčia, žmonės nusivilia valdžia, Seimu ir Vyriausybe.

- Socialdemokratai dėl skandalų kaltina ir Prezidentę, esą ji politikuoja konservatorių naudai. Ką manote apie tokius kaltinimus?

- Esminis kriterijus, kodėl mes kviečiame tuos ministrus į Seimą. Pirmas dalykas, tai ministrai, tokie kaip Olekas, ar Trečiokas ar Baltraitienė, kad jie nebėgtų nuo atsakomybės. Tai, ką jie šiandien ir bando padaryti. Atsiminkime, kaip buvo su Oleko skandalu. Ši Vyriausybė bando prisidengti įvairiais būdais. Visi ieško kaltų, dabar premjeras ieško kaltų.

Ir staiga eteryje pasirodo Eligijus Masiulis ir visų dėmesys nukrypsta į jį. Ir atrodo, kad visi pamiršta tuos auksinius šaukštus. Nors tai yra neteisinga, nes reikia prisiminti tai. Su įmone ten yra dar neaišku, kas ir kokie pinigai. <...> Olekas kartu su premjeru, bandydamas slėptis nuo atsakomybės, bando atsiriboti nuo visko. Mes negalime to leisti, todėl mes kviečiame juos į Seimą ir jis turi atsakyti. Kad žmonės, kurie renka, matytų savo didvyrius. Toks šiandien yra mūsų uždavinys.

REKLAMA

- Jūsų šeimai irgi nepavyko išvengti įtarimų neskaidria veikla dėl jūsų žmonos darželių patalpų nuomos. Tai iš tiesų viskas ten švaru ir gražu?

- Tai pirmiausia čia yra Algirdo Butkevičiaus bandymas pasprukti nuo jį persekiojančio skandalo. <...> Butkevičius kaltina visus, kad čia visi kalti. Paduoda Agnę Bilotaitę į teismą, vėliau ta byla subliūkšta. Kokiu būdu jis bando išvengti puolimo? Jis apkaltina mano šeimą. Dabar antras skandalas – Olekas ir vėl neatsakyti klausimai. Ir vėl kaltinimai mano šeimai. Tai aš jau juokiuosi. Anksčiau Landsbergis buvo kaltas, o dabar mano žmona.

Tai parodo šios valdančiosios daugumos silpnybę – slėptis už išgalvotų istorijų, už žmonų, pažįstamų, giminių. Jie vengia atsakomybės ir tą reikia labai aiškiai parodyti. Tai visi klausimai, kurie buvo keliami dėl mano šeimos, viskas yra atsakyta, viskas yra išviešinta, visi dokumentai parodyti. Bet Butkevičiaus klausimas taip ir liko kabėti ore. Olekas taip ir vengia atsakomybės.

- Kaip jūsų partijai pakenkė liberalų skandalas?

- Aš taip ir vertinau, kad tai yra pasitikėjimo smūgis. Pirmiausia tai yra smūgis jauniems žmonėms, kurie šiandien ėjo ar planavo eiti į rinkimus. Masiulio skandalas ir visi jo pasiaiškinimai kenkia visai bendrai politinei nuotaikai. Pasitikėjimas yra sumenkęs ir mes tai jaučiame. Mūsų uždavinys tą pasitikėjimą grąžinti.

- Atrodo, kad konservatoriai pasekė paskui politologų populistinėmis vadinamas kitas partijas ir siūlo įspūdingą vidutinį atlygį 1250 eur, tai per pusę daugiau nei dabar? Kaip tą padarysite?

Šiandien Lietuva yra atsidūrusi kryžkelėje. Emigracija tikrai nemažėja, naujų darbo vietų regionuose neatsiranda. Mūsų naujas planas kalba apie naujas darbo vietas regionuose. Pirmiausia tai reikia pasinaudojant Europos Sąjungos pinigais sukurti strateginių investavimų fondą. Jo pagalba į Lietuvos ekonomiką gali pritraukti beveik 7 milijardus eurų. Didžioji dalis tų investicijų nusėstų regionuose.

Antroji priemonė – aktyvi investicijų paieška. Mes nebegalime laukti, kad investuotojas atrastų Lietuvą. Mes nebegalime laukti, kol jis netyčia atrastų Lietuvą tarp Estijos, Latvijos ar Lenkijos.


Rašyti komentarą...
M
Miglos putejui
2016-09-21 21:04:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
Isgirsti kubilius, simonyte, atsimeni koncervu 2008-2012 valdyma, ju metodus
ir visi kiti kuriuos cia bando del kazko kaltinti atrodo tokie geri
Atsakyti
-3

f
fufh
2016-09-22 10:01:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
Varnas vsrnui akies nekerta...tad cia tik kalbos...nieks nieko nedaro...visi tik sau palankiud istatymus priima o del psprasto zmogaus jiem nusispjaut...tad nemanau kad cia kas pasikeis
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų