Apsvarstęs Pravieniškių pataisos namų administracijos prašymą subendrinti bausmes, Vilniaus apygardos teismas skyrė galutinį devynerių metų laisvės atėmimo terminą, su galimybe jį sumažti ne mažiau kaip vieniems metams.

Trečiadienį Vilniaus apygardos teismas patenkino Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos administracijos prašymą subendrinti teismų nuosprendžiais skirtas bausmes šiuo metu ten kalinčiam buvusiam EBSW prezidentui Gintarui Petrikui.

Teismas nutarė į bausmę įskaičiuoti suėmimo laiką JAV nuo 2004 metų gegužės 3-iosios iki 2007 metų rugsėjo 21-osios ir Lietuvoje kardomąjį kalinimą nuo 1995 metų spalio 17-osios iki spalio 20-osios.

G. Petrikas pagal nuosprendį turėtų būti įkalintas apie 2 metus ir 8 mėnesius. Pagal šį nuosprendį nuteistasis į laisvę turėtų išeiti kovo 6 dieną, bet teismas, subendrinęs Kauno apygardos teismo ir Vilniaus apygardos teismų skirtas bausmes priėmė galutinį devynerių metų laisvės atėmimo laiką jį sumažinant ne daugiau kaip vieniems metams, pritaikius amnestiją, skirtą Lietuvos Konstitucijos dešimtosioms metinėms.

Į laisvę G. Petrikas gali tikėtis išeiti tik po kelerių metų.

Už 24 milijonų litų turto, patikėto bendrovės „Investicinė Kauno holdingo kompanija“ indėlininkams, iššvaistymą 2009-ųjų liepos 27 dieną Kauno apygardos teismas G. Petrikui skyrė septynerių metų laisvės atėmimo bausmę. Tačiau Apeliacinis teismas paskelbė, kad šis nuosprendis yra teisėtas ir pagrįstas.

REKLAMA

G.Petrikui yra paskelbtas ir kitas nuosprendis. Vilniaus apygardos teismas 2010 metų vasarį G. Petrikui skyrė penkerių su puse metų laisvės atėmimo bausmę dėl turto iššvaistymo 1995 metais, kai jis buvo Lietuvos valstybinio komercinio banko tarybos pirmininkas bei asociacijos „Grupė Rytai, Baltijos šalys, Vakarai“ (EBSW) prezidentas.

Pagal galiojančias taisykles, bausmes bendrina vėliausiai nuosprendį priėmęs teismas.

Vienas iš G.Petriko advokatų – Gintaras Černiauskas – sakė, kad advokatai teismo prašys protingai bendrinti bausmes. Anksčiau bausmės būdavo bendrinamos apėmimo būdu, dabar – dalinio sudėjimo.

„Po bendrinimo, manau, eisim iki Aukščiausiojo Teismo, galiausiai iki Strasbūro“, – sakė advokatas G. Černiauskas.

Jo manymu, G. Petrikas bausmę pagal Vilniaus apygardos teismo nuosprendį jau atliko. Be to, jo ginamasis kalėjimo sąlygomis, pačiu griežčiausiu režimu, praleido 3,5 metų. Bendrinant bausmes, advokatas prašė atsižvelgti į šią aplinkybę.

50-metis G. Petrikas bausmę atlieka Pravieniškių pataisos namuose-atvirojoje kolonijoje.

G. Petrikas iš Lietuvos pabėgo 1997 metais. JAV jis gyveno su svetima pavarde, vertėsi akinių nuo saulės prekyba.

2004-ųjų pavasarį Lietuvos prašymu buvęs EBSW prezidentas sulaikytas JAV, jį sulaikė JAV Federalinių tyrimų biuro pareigūnai.


Rašyti komentarą...
v
vita
2012-02-29 21:28:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
tai gal sypsena nors trumpam dings...
Atsakyti
0

i
idomu
2012-02-29 21:55:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
o sloikas su vagnorkem speju jau supuves :) sunku bus jam, sunku..
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų