G. Landsbergis: dėl ambasadorių JAV, Briuselyje skyrimo vyksta „tyliosios derybos“

Prezidentas Gitanas Nausėda laukia užsienio reikalų ministro siūlymų dėl ambasadorių skyrimo į svarbias pozicijas Jungtinėse Amerikos Valstijose, Europos Sąjungoje, sako prezidento vyriausioji patarėja užsienio politikai Asta Skaisgirytė.

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis tvirtina, kad „sąrašai yra pateikti, dabar vyksta dėl jų diskusijos“.

„Jei apskritai klausiate dėl ambasadorių, prezidentas laukia užsienio reikalų ministro siūlymų dėl galimų kandidatų“, – penktadienį po Prezidentūroje vykusio Užsienio politikos koordinacinės tarybos posėdžio sakė A. Skaisgirytė.

Ji teigė, kad per šį susitikimą ambasadorių klausimas nebuvo aptartas, nes tai buvo strateginio lygio diskusija.

G. Landsbergis į klausimą, kada bus paskirti nauji ambasadoriai, atsakė, kad „tas procesas, kuris vyksta, vadinasi tyliosios derybos“.

„Tai sąrašai yra pateikti, ir dabar vyksta dėl jų diskusijos, bet kol jos tyliosios, neatsitiktinai jų ir neviešiname, kai bus sutarta, tada bus vieša“, – sakė G. Landsbergis.

Ambasadorių šiuo metu neturi kelios Lietuvos diplomatinės atstovybės, taip pat baigiasi kai kurių ambasadorių kadencijos.

Ambasadorius Lietuvoje skiria prezidentas užsienio reikalų ministro siūlymu, Seimo Užsienio reikalų komiteto ir Vyriausybės pritarimu.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų