• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Premjeras Gediminas Kirkilas Latvijoje vykusiame referendume dėl Konstitucijos keitimo įžvelgia galimas rusiškas juodąsias technologijas ir mano, kad tokiomis idėjomis klibinamas visuomenės pasitikėjimas demokratija.

REKLAMA
REKLAMA

"Visos šitos idėjos dėl parlamento paleidimo, rinkimų sistemos keitimo, manau, yra rusiškų juodųjų technologijų idėjos. Jos visada nori menkinti mūsų - Baltijos šalių - demokratiją, klibinti konstitucinius, teisinius pamatus", - BNS pirmadienį sakė G.Kirkilas.

REKLAMA

Pažymėjęs, kad Lietuvos, Latvijos ir Estijos konstitucijose yra numatyti veikiantys parlamento paleidimo mechanizmai, G.Kirkilas teigė, kad Lietuvoje idėjas dėl Seimo paleidimo ar panašias "dažniausia skleidžia populistinės partijos, kurios savo siūlymus skolinasi iš kaimyninės Rusijos".

REKLAMA
REKLAMA

"Įdomu, ar tokiu būdu, koks siūlytas Latvijoje referendumui, galėtų būti paleista Rusijos Dūma", - retoriškai klausė G.Kirkilas.

"Esmė ne tai, kokia rinkimų sistema. Esmė ta, kad mes turime Konstituciją ir parlamentą, ir svarbu, kad turėtume stabilumą. Yra taisyklės, kurių visi turime laikytis, užuot jas dažnai kaitalioję. Tokiais bandymais keisti konstitucines taisykles pirmiausia bandoma paskleisti abejonių demokratija kaip tokia, esą ji netobula", - kalbėjo premjeras.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jo nuomone, tokių idėjų tikslas - kompromituoti demokratiją Latvijoje ir Lietuvoje, tikintis, kad dalis nusivylusio ir nostalgiško elektorato taip pat pasiduos tokioms manipuliacijoms.

Pažymėjęs, kad visuomenė savo poziciją išreiškia kas ketveri metai rengiamuose rinkimuose, G.Kirkilas akcentavo, kad "Seimo paleidimas nėra esminis klausimas, dėl ko reikėtų daryti referendumą".

Šeštadienį Latvijoje vyko referendumas dėl Konstitucijos pataisų, kuriomis siekta, kad referendumas dėl parlamento paleidimo būtų rengiamas, jei tam parašais pritartų mažiausiai dešimtadalis visų šalies rinkėjų. Šioms pataisoms referendume pritarta nebuvo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų