G.Kildišienės skandalo atgarsiai: rinkėjai valstiečiams jau atleido?

Metų pradžioje kilęs valstiečių frakcijos atstovės Gretos Kildišienės skandalas vėl buvo prisimenamas per paskutines dvi savaites. Nes buvo renkamas politikas į Seimo mandato atsisakiusios G.Kildišienės vietą. Anykščių – Panevėžio apygardoje Kristupą Krivicką nugalėjo valstietis A.Baura.Naujienų portalas tv3.lt paklausė ekspertų, ar tai jau reiškia, kad rinkėjai atleido partijai.

Seimo naujokės Gretos Kildišienės vardas buvo pradėtas linksniuoti išaiškėjus, kad jos mama iš R.Karbauskio „Agrokoncerno“ nuomojasi prabangų visureigį. Visgi, G.Kildišienė mandato atsisakė paaiškėjus, kad prieš daugiau, nei 10 metų ji iš darbovietės pasisavino pinigų, kuriuos vėliau grąžino.

Sėkmingos aplinkybės

Mykolo Romerio universiteto docentas Vytautas Dumbliauskas tikina, kad A.Baurai aplinkybės dėstėsi sėkmingai.

„Nemanau, kad čia yra atleidimas valstiečiams. Kiek žinau, tai A.Baura yra vietinis ir žinomas Anykščiuose. Tai čia gal keistai taip sutapo. Dar valstiečiai yra „ant bangos“, tą rodo ir reitingai. Jie vis dar pirmauja. Aišku, ji slūgsta ir neišvengiamai slūgs, bet viltys tai dar nesudužo, dar žmonės tikisi iš jų. Aš tai iš jų nieko nesitikiu, nes jie yra nepajėgūs tiesiog. Nėra pas juos politinės valios, viskas čia pas juos aišku. O ir jo oponentas K.Krivickas yra per silpnas konkurentas. Taip galėčiau paaiškinti tą pergalę“, - tikina politologas.

Kalbėdamas apie dar galutinai nenusivylusius rinkėjus, V.Dumbliauskas prognozuoja, kad euforija turėtų sustoti įsigaliojus naujajam, verslui pataikaujančiam, Darbo kodeksui.

„Žinoma, kad žmonės supras, kas tokie yra valstiečiai. Ir ta euforija dings. Jeigu valstiečiai dabar priims Darbo kodeksą tą, kuris neparankus samdomajam žmogui. Gi yra pripažinta, kad verslo interesus atstovauja. Jau A.Butkevičius gavo per galvą už jį su visais socdemais. Negalima negerbti žmonių, kurie gyvena už samdomąjį darbą“, - pasakoja V.Dumbliauskas.

REKLAMA

V.Dumbliauskas taip pat primena ir faktą, kad liberalios premjero pažiūros dar niekam nepadėjo iškovoti Prezidento posto.

„S.Skvernelis mano galva tampa liberalas. Ir jei jis toliau dirbs verslui, tai jo reitingai slūgs. Negalima taip elgtis galvoje turint Prezidento rinkimus, liberaliomis pažiūromis toli nenueis. Jis turi kalbėti tautai“, - tv3.lt naujienų portalui pasakoja MRU docentas V.Dumbliauskas.

Nėra kritę taip žemai

Vytauto Didžiojo universiteto Socialinių mokslų fakulteto dekanas Algis Krupavičius taip pat tikina, kad A.Bauros padėtis buvo dėkinga. Be to daro išvadas, kad valstiečiais pasitiki daugiau rinkėjų, nei atrodo viešojoje erdvėje.


Rašyti komentarą...
P
Ponas Skausmas
2017-05-10 17:11:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
Manau Kildišienė rinkėjams visiškai nusispjauti. Jiems labiau įtaką daro pažadų nevykdymas.
Atsakyti
0

G
Gintaras
2017-05-10 17:46:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
Rinkėjams jau iš viso ant Lietuvos ne tik nusispjauti, bet ir nusiš...ti. Kaip gerbiami žmonės valstybėje- taip žmonės gerbia pačią valstybę. Ši tiesa nenuginčyjama. Jiems ant mūsų nusiš..ti, o mums ant valstybės. Kaip sakoma, "ranka plauna ranką"...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų