EVA  gali patvirtinti „Moderna“ vakciną nuo COVID-19 jau pirmadienį

Europos Sąjungos farmacijos priežiūros agentūra pranešė galinti jau vėliau pirmadienį suteikti leidimą platinti bendrovės „Moderna“ sukurtą vakciną nuo koronaviruso.

Anksčiau planuota, kad sprendimas dėl šio žingsnio bus priimtas trečiadienį.

Spaudžiant ES narėms dėl blogėjančios epidemiologinės padėties, Amsterdame įsikūrusi Europos vaistų agentūra (EVA) jau anksčiau buvo nutarusi paankstinti sprendimą, iš pradžių planuotą priimti sausio 12-ąją.

„Šiandien, pirmadienį, sausio 4 dieną, įvyks EVA vaistų žmonėms komiteto (CHMP) susirinkimas „Moderna“ vakcinai aptarti“, – sakoma agentūros pranešime.

EVA nurodė, kad nedelsdama paskelbs atitinkamą pranešimą, „jeigu CHMP per šiandienos posėdį prieis [bendrą] nuomonę“.

Jeigu sprendimas leisti metus platinti „Moderna“ vakciną esant ekstremaliajai padėčiai nebūtų priimtas, komiteto nariai vėl susitiks trečiadienį, pridūrė agentūra.

Kaip rodo klinikiniai tyrimai, kuriuose dalyvavo 30,4 tūkst. žmonių, JAV bendrovės „Moderna“ skiepų veiksmingumas siekia 94,1 proc., lyginant su placebo grupe.

„Moderna“ vakcina būtų antroji, gavusi leidimą vartoti Europos Sąjungoje. Gruodžio 21-ąją EVA paspartinta tvarka suteikė leidimą platinti vakciną nuo COVID-19, sukurtą bendrovių „BioNTech“ ir „Pfizer“.

Tačiau praeitą savaitę EVA nurodė, kad Britanijos bendrovės „AstraZeneca“ ir Oksfordo universiteto sukurtiems skiepams nuo koronaviruso, kurie praeitą trečiadienį buvo patvirtinti Jungtinėje Karalystėje, leidimas platinti Europos Sąjungoje tikriausiai nebus suteiktas iki ateinančio mėnesio.

Britanijai ir Jungtinėms Valstijoms patvirtinus jau po dvi vakcinas EVA buvo spaudžiama paspartinti savo procedūras. Ypač didelį spaudimą darė Vokietija.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų