Praėjusią savaitę patvirtintam Seimo Etikos ir procedūrų komisijos (EPK) pirmininkui „darbiečiui“ Manfredui Žymantui gali būti pateikti įtarimai dėl melagingų parodymų davimo, rašo „Lietuvos zinios“.

„Ne mano reikalas komentuoti Seimo sprendimus. Žmogus pats, žinodamas visas aplinkybes, turėtų apsispręsti“, - LŽ sakė Generalinės prokuratūros prokuroras Saulius Verseckas. Taip jis komentavo faktą, kad vadinamojoje Darbo partijos (DP) byloje figūruojantis parlamentaras M. Žymantas tapo Seimo EPK pirmininku.

Tyrimui dėl apgaulingos DP buhalterijos vadovaujantis S.Verseckas patvirtino, kad šiuo metu M.Žymantas byloje yra liudytojas. Tačiau ateityje jo statusas gali keistis.

Seimo narys buvo apklaustas dėl ikiteisminiam tyrimui reikšmingų aplinkybių. „Mūsų duomenimis, jis turi kai ką žinoti apie partijos apgaulingą buhalteriją“, - aiškino prokuroras. Pareigūnai įtaria, kad M.Žymantas per apklausą galėjo būti ne visiškai atviras. S.Verseckas neneigė, kad šiam politikui gali būti pateikti įtarimai dėl melagingų parodymų davimo.

Tačiau pats M.Žymantas LŽ teigė esąs įsitikinęs, kad taip nenutiks: „Aš dėl to tikrai esu ramus.“ „Darbiečio“ teigimu, tai, kad jis figūruoja ikiteisminiame tyrime, netrukdys vadovauti Seimo EPK.

Ilgametė Seimo EPK narė Dalia Teišerskytė išgirdusi, kad naujajam komisijos pirmininkui gali būtų pateikti įtarimai davus melagingus parodymus, labai susijaudino: „Jei taip yra, tai labai blogai! Prieš balsuodami nuoširdžiai jo prašėme pasakyti, kuo jam gresia byla. Ir jis, ir Zita Žvikienė (komisijos narė „darbietė“ - aut.) patikino, kad M.Žymanto pečių neslegia jokia kaltė ir melas. Ranką prie širdies pridėjęs kolega mums aiškino, kad tikrai nėra niekur įkišęs uodegos. Esą tik vienoj vietoj yra kažką pasirašęs, bet nėra tikras, ar tai jo parašas. Tada beveik visi balsavome už jo kandidatūrą, nes labai nusibodo ta netvarka“, rašo „Lietuvos zinios“.


Rašyti komentarą...
N
Nusibodo
2008-03-18 09:55:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
pletkai.
Atsakyti
0

k
kiek galima?
2008-03-18 12:52:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kada baigsis sitas teroras?Akivaizdu, kad teisesauga tarnauja vienai is partiju, ar kelioms, kol zymantas buvo paprastas seimo narys, viskas su juo buvo ok, uzteko buti isrinktam komisijos pirmininku ir prasideda puolimas. kodel anksciau musu saziningieji prokurorai tylejo, tik dabar prabilo?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų