Etikos sargai spręs, ar tirti V. Pranckiečio nedeklaruotus žmonos ryšius

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) spręs, ar pradėti tyrimą dėl Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio.

Komisija vertins portalo 15min.lt informaciją, jog V. Pranckietis vėlavo deklaruoti duomenis apie savo sutuoktinės žemės nuomos sandorį, sudarytą su „valstiečių“ lyderio Ramūno Karbauskio valdomo „Agrokoncerno“ įmone „Biomasės centras“.

V. Pranckietis šią savaitę pripažino žmonos Irenos Pranckietienės sandorį deklaravęs nelaiku bei sako pasiruošęs atsakyti į VTEK klausimus. Jis taip pat stebėjosi, kodėl apie klaidą deklaracijoje jo neįspėjo pati VTEK.

Politikas teigė, jog už „Agrokoncerno“ įmonei nuomojamą 38 ha sklypą Rokiškio rajone jo šeima kasmet gauna apie 4,2 tūkst. eurų „į rankas“.

Parlamento vadovas aiškinosi ir dėl jo kartu su „valstiete“ Virginija Vingriene teikto Dirvožemio įstatymo projekto. Jis, kaip minima portale, gali turėti teigiamos įtakos „Agrokoncernui“. V. Pranckiečio teigimu, įstatymo turinys kaip tik skirtas mažinti trąšų naudojimą.

VTEK taip pat vertins Prienų rajono savivaldybės mero Alvydo Vaicekausko, Raseinių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Remigijaus Ačo elgesį. Komisija spręs, ar A. Vaicekauskas sprendė klausimus, susijusius su žmonos darboviete – Pakuonio pagrindine mokykla. Dėl R. Ačo komisija vertins informaciją, jog jis tarybos posėdyje pristatė siūlymą savivaldybei pasirašyti sutartį dėl kapų priežiūros su asociacija „Rasai“ – pirminiais duomenimis, R. Ačas dalyvavo asociacijos veikloje.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų