ES leista naudoti „Moderna“ vakciną nuo koronaviruso papildyta 15:13 val.

Europos vaistų agentūra (EVA) trečiadienį nurodė rekomenduojanti suteikti leidimą Bendrijoje platinti JAV bendrovės „Moderna“ sukurtą vakciną nuo pandeminio koronaviruso.

Šie skiepai – jau antrieji, kuriuos EVA leido naudoti 27 nares turinčioje ES ekstremalios padėties sąlygomis. Praeitą mėnesį toks leidimas buvo suteiktas bendrovių „Pfizer“ ir „BioNTech“ sukurtai vakcinai.

„EVA rekomendavo suteikti sąlyginį leidimą platinti rinkoje „Moderna“ vakciną nuo COVID-19, turinčią žmones nuo 18 metų apsaugoti nuo 2019-ųjų koronavirusinės ligos“, – sakoma Amsterdame įsikūrusios agentūros pranešime.

ES tarnybos pastaruoju metu buvo kritikuojamos dėl lėtos vakcinavimo kampanijos pradžios, sunkiau įsibėgėjančios palyginus su tokiomis šalimis kaip JAV, Jungtinė Karalystė ar Izraelis.

Ši vakcina mums suteikia dar vieną priemonę įveikti dabartinę ekstremaliąją padėtį“, – sakė EVA vykdomasis direktorė Emer Cooke (Emer Kuk).

„Tai liudija visų dalyvaujančių pastangas ir įsipareigojimus, nes turime antrą teigiamą rekomendaciją dėl vakcinos, praėjus tik beveik metams nuo PSO [Pasaulio sveikatos organizacijos] pandemijos paskelbimo“, – sakoma agentūros vadovės pranešime.

Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen (Urzula fon der Lajen) per „Twitter“ parašė, kad tai „gera žinia mūsų pastangoms parūpinti europiečiams daugiau vakcinų nuo COVID-19!“

ES narės spaudė EVA suteikti leidimą platinti „Moderna“ vakciną, Bendrijoje didėjant sergamumui COVID-19.

Per pirmadienį surengtą posėdį agentūra tokio sprendimo nesugebėjo priimti. Iš pradžių buvo planuota, kad tas posėdis įvyks sausio 12 dieną, bet jis buvo paankstintas, o vėliau ekspertai susitarė vėl susitikti trečiadienį.

EVA nurodė, kad per laiką tarp dviejų posėdžių „uoliai dirbo, stengdamasi išsiaiškinti su bendrovė [gamintoja] visus likusius klausimus“.

Europos Sąjungoje skiepijimo kampanija prasidėjo gruodžio 27 dieną, bet jos tempas buvo lėtas. Nyderlandai trečiadienį tapo paskutiniąja bloko nare, pagaliau pradėjusia vakcinuoti.


Rašyti komentarą...
T
Tiesa
2021-01-06 16:17:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nesiskiepykit! As galvoju, kad zmonija gaidziais pataps!
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų