Vyriausybė žada įkurti specialią ekspertų darbo grupę, kuri ieškos teisinio sprendimo dėl Rolando Pakso po to, kai Europos žmogaus teisių teismas konstatavo, kad draudimas jam kandidatuoti rinkimuose – per griežtas.

„Klausimas atviras, ar reikės, ar nereikės keisti Konstituciją,“ - kalbėdamas apie pagrindinius uždavinius būsimajai darbo grupei, detalizavo Teisingumo ministras Remigijus Šimašius.

„Dabar išryškėjo tai, kad nėra aiškiai ir galutinai nubrėžtas santykis tarp Lietuvos Konstitucijos bei Europos žmogaus teisių ir politinių laisvių konvencijos,“ - aiškino ministras.

Tuo tarpu Premjeras Andrius Kubilius priminė, kad R. Paksas į Europos žmogaus teisių teismą kreipėsi dėl viso apkaltos proceso, o teismas nenustatė, kad nušalinimas vyko neteisėtai.

„Dabar reikia spręsti, kaip suderinti mūsų Konstituciją, mūsų teisės aktus su Europos žmogaus teisių teismo sprendimais,“ - aiškino A. Kubilius. Jis nedetalizavo, ar R. Paksui būtų sudaryta galimybė dalyvauti jau artimiausiuose Seimo rinkimuose.

Ministras R. Šimašius taip pat sakė nežinantis, ar verta skubėti, ieškant sprendimų ir nekomentavo, ar iki 2012-aisiais vyksiančių rinkimų į Seimą bus atlikti visi reikalingi teisės aktų pakeitimai.

Per pusę metų šalis turi informuoti teismą apie savo planus, kaip bus įgyvendinamas teismo sprendimais.

Strasbūras: Lietuva pažeidė R. Pakso teises/a>


Rašyti komentarą...
L
LIETUVIS
2011-01-10 12:09:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nėra abejonės, kad konservatorių Vyriausybė visais įmanomais būdai, stengsis kuo ilgiau trukdyti Paksui grįžti prie valstybės vairo. bet konservatoriai Lietuvos žmonių neapkvailins. Nebėra abejonės, kad tautos išrinktas Prezidentas, grupelės perversmininkų iniciatyva, buvo neteisėtai atstatydintas iš prezidento posto. manau, kad neilgai reikės laukti ROLANDO PAKSO sugrįžimo prie valstybės vairo.
Atsakyti
0

r
romas
2011-01-10 13:57:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
mūsų ekspertai visi turbūt bus priklausantys klanui, tad vistiek ką nors sufušeriuos.taip paprastai nieko nebus.Nepasitikiu aš savo valstybės ekspertais.
Atsakyti
0

p
pala
2011-01-10 13:57:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
Na va Tvarkiečių lyderis įrodė, jog priimti sprendimai per griežti ir neteisėti. Už Tvarkiečius
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (18)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų