Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos narys Edvardas Žakaris kreipėsi į Vyriausybę, prašydamas ieškoti galimybių skirti lėšų šalies bibliotekininkų atlyginimams padidinti.

REKLAMA

Seimo narys sako, jog Vyriausybė žadėjo atkreipti dėmesį į savivaldybių sunkią finansinę padėtį ir bibliotekininkams didinti atlyginimus priklausomai nuo darbo stažo, deja, iki šiol pažadai neįvykdyti.

„Bibliotekose dirba aukštąjį mokslą įgiję žmonės, bibliotekų veiklos spektras labai platus, jos atlieka daug valstybės deleguotų funkcijų, tačiau specialistų atlyginimų dydis sparčiai artėja prie minimalios algos. Šiuo metu bibliotekininkų atlyginimai yra patys mažiausi tarp biudžetinių ir net tarp kultūros įstaigų darbuotojų. Ne kartą buvo žadama bibliotekininkams padidinti atlyginimų koeficientus, parengti teisės aktus, kuriuose būtų numatomas apmokėjimas už bibliotekininko kvalifikaciją ir darbo stažą, tačiau tai nebuvo padaryta iki šiol. Manau, kad Vyriausybei atėjo laikas tesėti pažadus“, - sako E. Žakaris.

REKLAMA
REKLAMA

Kaip pavyzdį parlamentaras pateikia Šiaulių miesto viešosios bibliotekos situaciją.

„Savivaldybė dėl sunkios finansinės situacijos šiemet bibliotekai sumažino finansavimą 25 proc. Neturėdami kitokių galimybių taupyti savivaldybės viešosios bibliotekos darbuotojai bus priversti eiti nemokamų atostogų“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų