Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininkas Edmundas Pupinis kreipėsi į Vyriausybę dėl mokesčių sistemos taikymo žemės ūkyje.

Pirmininkas pažymi, kad nuo 2009 m. sausio 1 d. įsigaliojo Valstybinio socialinio draudimo, Sveikatos draudimo, Gyventojų pajamų, Pridėtinės vertės, Pelno bei kitų mokesčių įstatymų pakeitimai. Nurodoma, kad ūkininkai iki tol buvo atleisti nuo daugelio mokesčių ir taikomos mokestinės lengvatos, todėl jiems kyla daug neaiškumų dėl minėtų įstatymų nuostatų taikymo.

Pranešime spaudai rašoma, jog kaimo reikalų komiteto pirmininkas prašo Vyriausybės atkreipti Finansų ministerijos ir Valstybinės mokesčių inspekcijos dėmesį į tai, kad nustatant mokesčių įstatymų pažeidimus reikėtų atsižvelgti, kad trūksta naujai įvestų mokesčių išaiškinimo, žemės ūkio apmokestinimo sistemoje nėra susiklosčiusios mokesčių mokėjimo praktikos, todėl žemės ūkio subjektai negali numatyti visų aplinkybių įgalinančių jiems tiksliai apskaičiuoti mokesčius.

Siūloma 2009-2010 metais žemės ūkio subjektams netaikyti baudų už neteisingą mokėtinų mokesčių apskaičiavimą, o neteisingai užpildytas mokesčių deklaracijas, bendradarbiaujant su mokesčių administratoriumi, atitinkamai patikslinti.

Kartu prašoma Vyriausybės paspartinti reikiamų teisės aktų ir informacinių leidinių leidimą, o taip pat visuose apskričių valstybinės mokesčių inspekcijos skyriuose surengti susitikimus su žemdirbiais, teikiant konsultacijas mokesčių mokėjimo klausimais ir siekiant savitarpio supratimo.


Rašyti komentarą...
s
s
2009-01-21 19:46:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
"Siūloma 2009-2010 metais žemės ūkio subjektams netaikyti baudų už neteisingą mokėtinų mokesčių apskaičiavimą, o neteisingai užpildytas mokesčių deklaracijas, bendradarbiaujant su mokesčių administratoriumi, atitinkamai patikslinti. " Manau, kad sia nuostata reiketu taikyti VISIEMS UKIO SUBJEKTAMS :)


Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų