Dukra su motina namuose galėjo būti sudegintos dar gyvos: prieš kelias valandas jos kvietė policiją

Dviejų moterų gyvybių pareikalavusį gaisrą sukėlęs 35-erių Marius Marcinkus vos tik sulaikytas ir pristatytas į komisariatą prisipažino kaltu bei pradėjo pasakoti savo įvykių versiją. Aiškėja, kad kelios valandos iki pragaištingų liepsnų policijos ekipažas vyko į Norgėlų kaime esančią sodybą. Mat buvo pranešta apie smurtą artimoje aplinkoje.

Tiesa, tuo metu namuose buvo tik 1992 m. moteris ir jos 1966 m. gimusi motina. Abi tuo metu buvo išgėrusios. Jos atsisakė rašyti pareiškimą dėl galimo M. Marcinkaus smurto. Vis dėlto pareigūnai tęsė vyro paiešką, bet po kelių valandų sugrįžę į Norgėlų kaimą jau pastebėjo liepsnose skendintį namą. Užgesinus gaisrą, rasti tų pačių dviejų moterų lavonai.

(5 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Mįslinga mamos ir dukros mirtis: mįslingą gaisrą gaubia dvigubos žmogžudystės įtarimai

Tyrimui vadovaujanti Šiaulių apygardos prokuratūros Pirmojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė Laimutė Martinavičienė pasakojo, kad tikslios moterų mirties priežastys dar nėra nustatytos: „Pagal pirminius duomenis, specialistai teigė, kad prieš jas buvo smurtauta. Tačiau nuo ko konkrečiai mirė asmenys – neaišku.“

Tad išlieka nemenka tikimybė, jog M. Marcinkui sukėlus gaisrą, namo viduje likusios moterys galėjo būti dar gyvos. Svarstoma, kad kartu su sugyventine ir jos motina gyvenęs M. Marcinkus dėl kažko susipyko. Anksčiau policija ne kartą vyko tuo pačiu adresu dėl girtuoklysčių ir po to kylančių konfliktų. Sugauti pavojingą įtariamąjį padėjo pilietiškas asmuo, kuris pranešė pastebėjęs į ieškomąją panašų asmenį Raseiniuose, prie prekybos centro.

Buvo paleistas lygtinai

Kaip pranešė prokuratūra antradienį Raseinių centre sulaikytas 35-erių metų vyras įtariamas smurtavęs prieš sugyventinę ir jos mamą bei padegęs namą, kuriame kartu gyveno.

Manoma, kad sekmadienį namuose kilo konfliktas ir prieš moteris smurtavęs vyras, papylęs degaus skysčio, įtariama benzino, padegė namus ir pabėgo.

Smarkiai apdegę 1966 ir 1992 metais gimusių moterų kūnai Norgėlų kaimo name rasti sekmadienį. Apklausos metu įtariamasis savo kaltę pripažino.

REKLAMA

Prokurorė L. Martinavičienė trečiadienį kreipėsi į teismą su prašymu skirti įtariamajam griežčiausią kardomąją priemonę – suėmimą trims mėnesiams.

Suimti vyrą prašoma, nes jis gali bėgti nuo ikiteisminio tyrimo pareigūnų, prokuroro ar teismo, trukdyti procesui ar daryti naujus nusikaltimus.

Įtariamasis anksčiau ne kartą buvo įkliuvęs policijos pareigūnams: Norvegijoje jis teistas dėl išžaginimo, o Lietuvoje penkis kartus – dėl smurto artimoje aplinkoje.

Kalbėdamas apie šį kriminalinį įvykį, Šiaulių policijos atstovas iš pradžių pareiškė užuojautą žuvusių moterų artimiesiems:

„Rugpjūčio 30 d. 17 val. į Skubios pagalbos centrą gautas skambutis dėl smurto artimoje aplinkoje. Atvykus pareigūnams, jaunesnė moteris pareiškė, jog su jos sugyventiniu buvo kilęs konfliktas. Abi moteriškės buvo neblaivios, smurtautojo namuose nebuvo.

Moterys pareiškimo rašyti nepanoro. Apie 21 val. pareigūnai sugrįžo į Norgėlų kaimą ir pastebėjo degantį namą. Buvo iškviesti ugniagesiai. Užgesinus namą buvo rasti tų pačių moterų kūnai.“

Šeima policijai buvo žinoma, ji buvo įtraukta į rizikos sąrašus. Tai nebuvo pirmas atvejis, kai šeimoje buvo girtaujama ir smurtaujama.

„Sulaikymo metu jis nesipriešino, buvo blaivus. Atvežtas į policijos įstaigą pats pradėjo pasakoti detales ir savo vaidmenį. Paskutiniu nuosprendžiu M. Marcinkus buvo nuteistas dėl fizinio skausmo sukėlimo artimoje aplinkoje. Skriaudė tą pačią šeimą. Bet jis buvo paleistas lygtinai“, – pridūrė ikiteisminį tyrimą kontroliuojanti prokurorė.

Maksimali jam gresianti bausmė – laisvės atėmimas iki gyvos galvos.


Rašyti komentarą...
E
Et
2020-09-06 16:08:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pijokų "razborkės"...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų