Bylos duomenimis, 2024 m. gruodžio 27 d. apie 22 val., kambaryje ir balkone, konflikto metu, tyčia suėmusi už rankų mamai, Julija pargriovė ją ant lovos, tada sudavė ne mažiau kaip keturis kartus į galvos sritį.
Vėliau sužvėrėjusi dukra spyrė mamai į pilvo sritį, tempė už plaukų, tuo padarydama nukentėjusiajai nežymų sveikatos sutrikdymą.
Blaivi taip nebūtų pasielgusi
Teisme Julija kalta prisipažino visiškai, nuoširdžiai gailėjosi ir parodė, kad ji 2024 m. gruodžio 27 d. grįžo iš draugės, buvo išgėrusi ir prasidėjo žodinis konfliktas:
„Mama man trenkė masažine lazda, pradėjo vadinti negražiais žodžiais, liepė eiti iš namų, todėl mes pradėjome stumdytis. Viskas vyko apie 22 val., mano tėvų namuose, kur aš taip pat tuo metu gyvenau.
Konfliktas prasidėjo mano kambaryje, o paskui perėjo į miegamąjį. Pastūmiau mamą ir trenkiau jai į galvą. Pirmas smūgis buvo į pilvą. Tada mama nukrito ant lovos, o aš abiem rankomis paėmiau jai už plaukų ir pradėjau tąsyti.
Paskui motiną dešine ranka suėmiau už sprando ir murgdžiau į lovą. Taip pat sudaviau į galvą keturis kartus. Mama buvo išbėgusi į balkoną ir šaukė „padėkite“, bet aš ją suėmiau taip, kad ji nešauktų.“
Moteris atviravo, kad tą vakarą buvo išgėrusi du butelius vyno ir tikino, kad blaivi taip nebūtų pasielgusi:
„Anksčiau nebuvo smurto prieš mamą. Alkoholis padarė blogą įtaką, todėl gydžiausi. Taip pat lankausi pas psichiatrą, terapeutą, gydytojus. Su sūnumi yra labai artimas ryšys.
Sūnus mane saugo, prižiūri, kiekvieną dieną skambina, taip pat atvažiuoja ir patikrina, pyksta ant manęs dėl gėrimo ir skatina gydytis, veža pas gydytojus.
Įvykio metu nebendravau su sūnumi, jis nekalbėjo su manimi, nes buvau „užgėrusi“. Dabar sūnaus klausau, visur kartu einu ir bendrauju.“
Moteris sutiko, kad dėl jos veiksmų motina patyrė žalos, tačiau ginčijo civilinio ieškinio dydį. Teigė, kad galėtų atlyginti kelis šimtus eurų, kadangi yra nedirbanti.
Skausminga patirtis
Teisiamojo posėdžio metu nukentėjusioji pasakojo, kad dėl šio įvykio turėjo daug pergyvenimų, morališkai labai pavargo, taip pat gydėsi ranką, kurią iki šiol skauda:
„Ranka buvo suspausta per sąnarį, buvo visa mėlyna, todėl buvo daromos procedūros. Rankos skausmas paūmėjo po šio įvykio, atsirado tirpimas. Anksčiau su ta ranka problemų nebuvo.
Dabar pati mankštinu ir darau procedūras, kasdien vartoju vaistus nuo skausmo. Pas psichologus nesilankiau.“
Moteris pridūrė, kad konfliktas kilo, kai ji papriekaištavo dukrai, jgo ji geria alkoholį. Taip pat tikino, kad jai gaila dukros, supranta, jog jai yra sunku su darbu. Moteris sutiko sumažinti civiliniu ieškiniu prašomą priteisti sumą iki 1 tūkst. eurų.
Julijos sūnus pasakojo, kad mama savo veiksmus vertina blogai. Ji po įvykio labai gailėjosi, pasikeitė jos elgesys, atsirado kitas požiūris į gyvenimą.
Anot jo, su mama bendrauja kiekvieną dieną, kas antrą dieną susitinka, visur ją nuveža, nuperka maisto, prižiūri.
„Mama eina pas psichologus, taip pat eis papildomus kursus, kartu spręs, kad daugiau tai nepasikartotų. Mama pripažino, kad turi problemą su alkoholiu, todėl prieš mėnesį pradėjo gydytis“, - pridūrė vyras.
Teismo sprendimas
Teismas nusprendė Juliją atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės dėl smurto artimoje aplinkoje be užstato ir perduoti ją 1 metų laikotarpiui sūnaus atsakomybėn ir baudžiamąją bylą nutraukti.
Kaltinamajai skirta baudžiamojo poveikio priemonė – dalyvavimas smurtinį elgesį keičiančiose programose, įpareigojant baudžiamojo poveikio priemonę įvykdyti per 6 mėnesius nuo nuosprendžio įsiteisėjimo dienos.
Kaltinamoji ne tik turės sumokėti 800 eurų motinai padarytą neturtinę žalą, bet ir 1 tūkst. eurų siekusias išlaidas advokatui.
Nuosprendis per 20 dienų nuo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas Kauno apygardos teismui, skundą paduodant per Kauno apylinkės teismo Kauno rūmus.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!