Telšių kriminalistai toliau narplioja istoriją dėl žmogžudystės, kurios metu nupjauta aukos galva, išniekinto žudiko kapo nukertant lavonui galvą bei pakabintos kaukolės.

Šeštadienio pavakare Telšiuose Respublikos gatve ramiai pėdinusi moteris žvilgtelėjo į centrinės Turgaus aikštės pusę ir nustėro – pamauta ant kuolo vėjyje sukiojosi žmogaus... kaukolė. Cypdama moteriškė spruko į šalį, o kai pakankamai atsitolinusi pasijuto saugi, išsitraukė mobilaus ryšio telefoną ir vis dar drebančiais pirštais suspaudė policijos numerį.

Policijos patruliai į įvykio vietą atlėkė vėju, nes pastarosiomis dienomis Telšiuose nesiliauja galvų pjaustymo manija. Apžiūrėjęs kaukolę policijos ekspertas nustatė, kad tai ne muliažas, kokius dažnai studijoms naudoja medicinos bei dailės fakultetų studentai, o tikro numirėlio kaukolė. Jos kaulo paviršius rodė, kad kaukolės savininkas miręs mažiausiai prieš 1-2 dešimtmečius. Šiuo metu Telšių apskrities policijos viršininkas Alfonsas Motuzas visuomenę ramina, kad tai tikriausiai nevykęs koklio statybininko pokštas ar neapgalvotas poelgis. Nes netoliese radinio Turgaus aikštėje buvo klojama danga ir kasinėjant žemę rasti prieš daug metų palaidotų žmonių kaulų. Pasak pareigūnų, labai tikėtina, jog kaukolė – irgi iš tų pačių statybininkų kasinėtų vietų.

REKLAMA

Grybautojos šiurpas

Tačiau Telšiuose mažai kas tiki komisaro versija, daugelis spėja, kad kaukolė ant kuolo užmauta kaip ženklas žudiko Alberto Skulskio artimiesiems, kad su jais gali būti susidorota ir jiems nupjaunant galvas, kaip tai prieš nusižudydamas areštinėje padarė A. Skulskis.

Su A. Skulskiu bei galvų pjaustymu susijusi kraupi, dar toli gražu nesibaigusi istorija iškilo aikštėn šiemet spalio 14-ąją. Tądien grybavusi telšiškė aptiko jauno vyro kūną nupjauta galva ir tekina išlėkusi iš miško policijai pranešė apie kraupųjį radinį..

Gadūnavo seniūnijoje, Džiuginėnų kaimo miškelyje, visai prie pat Germanto ežero gulėjusio lavono drabužių kišenėse dokumentų nebuvo, bet kriminalistams nebuvo sunku nustatyti, kad nužudytasis – 36 metų telšiškis Ramūnas Raudys.

Dingo be žinios

Mat vos prieš dieną, spalio 13-ąją, į policiją kreipėsi Telšiuose Alyvų gatvėje tėvų namelyje apsistojęs Šarūnas, kuris pranešė, jog kartu su juo gyvenęs 36 metų brolis Ramūnas spalio 9-ąją išėjo iš namų ir dingo be žinios. Brolis sunerimo jau kitą dieną, nes Ramūnas neatsiliepė nei mobilaus ryšio telefonu, apie jį nieko nežinojo ir klausinėjami draugai. Tačiau laisvas, nevedęs R. Raudys kartais negrįždavo po kelias dienas, tad brolis neskubėjo kelti triukšmą.

Grybautojos rastas kūnas vilkėjo tokiais pat drabužiais, kuris nupasakojo Šarūnas, todėl beliko atlikti šiurpų formalumą – pakviesti atpažinti nužudytąjį.

Šarūnas brolį pažino net ir be galvos, tik buvo sukrėstas žudikų žiaurumu, kalbėjo, kad tokie išgamos neverti vaikščioti po žemę.

Toks tokį sutiko

Ieškodami šiurpiojo nusikaltimo įtariamųjų, Žemaitijos sostinės kriminalistai nustatė, kad paskutinę dieną, kai dar jį matė gyvą, spalio 9-ąją, R. Raudys linksminosi Telšių pakraštyje esančioje kavinėje „Branša“.

Sekliai, žinoma, pasidomėjo, kas dar buvo kavinėje ir neprašovė. Nebuvo sunku nustatyti, jog tądien „Branšoje“ su giminaičiais kažką šventė ir 49 metų telšiškis Albertas Skulskis, pravarde Gyvis.

Kaip sakoma, toks tokį sutiko... R. Raudys – teistas už vagystę, chuliganizmą, žmogaus sužalojimą bei turto sugadinimą. Tiesa, pastaruoju metu Ramūnas gyveno ramiai, aplinkiniams problemų nekėlė.

REKLAMA

Gerokai „turtingesnė“ A. Skulskio biografija. Albertas priklausė Telšius nuo 1990-ųjų terorizavusiai Vinco Šilio gaujai, todėl mieste elgėsi kaip panorėjęs – buvo pagarsėjęs mušeika bei merginų siaubas.

Teistas žudikas

1997-aisiais A. Skulskis buvo nuteistas už tai, kad Telšių esančioje kavinėje „7-as kilometras“, jos atidarymo dieną, kivirčo metu nudūrė bendraamžį.

2004-ųjų sausį V. Šilys ir 14-a jo gaujos narių, tarp kurių buvo ir A. Skulskis, pagaliau buvo ilgam susodinti už visą seriją sunkių nusikaltimų. A. Skulskis už plėšimus, turto prievartavimą bei kitus „žygdarbius“ buvo nuteistas kalėti 13 metų, bet į laisvę paleistas... prieš 3 metus.

Manoma, kad pasigėręs A. Skulskis, susipykęs su irgi neblaiviu R. Raudžiu, pastarąjį nužudė. Slėpdamas nusikaltimo pėdsakus – nenorėkim iš girto protingų poelgių – lavonui nupjovė galvą, kurią nutarė slėpti. Panešęs galvą apie 6 kilometrus, miške prie Grumbalių kaimo, A. Skulskis užbėrė žemėmis vos poros sprindžių gylio duobėje.

Paslaptinga savižudybė

Netrukus buvo sulaikytas A. Skulskis bei kartu kavinėje gėrę jo giminės – 21 metų sūnėnas Mantas Lukošius bei kitas 32 metų sūnėnas Virginijus Lukošius su žmona. „Akistatos“ žiniomis, žudant R. Raudį jie neprisidėjo ar atliko antraeilius vaidmenis. Kalbama, kad jauniausias sulaikytasis jau parodė, kur užkasta Ramūno galva, kuri rasta.

Po to įvykiai pasisuko netikėta linkme. Parą prabuvusiam areštinėje A. Skulskiui pakriko nervai, jis rastas pasismaugęs su iš suplėšytų drabužių susivyta virve. tirta versija, kad Albertas nužudytas, bet nerasta nė menkiausių įrodymų.

Palaidojus Albertą, prasidėjo dar didesnės keistenybės. Paskambinęs Alberto sūnėnui neprisistatęs vyras pagrasino, kad „tokius išgamas reiktų sušaudyti“, nupjauti galvas arba lytinius organus, kuriuos jis sukištų į burnas.

Istorija tęsiasi

Netrukus A. Skulskio brolis Vytautas Skulskis aptiko, kad kažkas laužė jo sodybos vartus. Kitą rytą aptikta, jog naktį kažkas atkasė Alberto Skulskio kapą iki karsto, nuvožė jo dangtį ir, tikėtina, kastuvu, nukirto lavonui galvą.

REKLAMA

Šiuo metu V. Skulskį bei kitus jo artimuosius saugo policija. Kriminalistai ištardė R. Raudžio brolį Šarūną. Telšiuose sklinda kalbos, kad jis neigia išniekinęs brolio žudiko kapą.


Rašyti komentarą...
k
kaunas
2011-10-27 09:50:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
Saulius Skvernelis, o ne Skverelis
Atsakyti
0

H
HA
2011-10-27 17:17:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
LABAI ĮDOMI IR PAMOKANTI LIETUVIŠKA TEISĖSAUGOS ISTORIJA. O BUVO TAIP A. Skulskis 1997 KAŽKA PAPJOVĖ O PO 7 METŲ 2004m. (KAIP PO ŽMOGŽUDYSTĖS NEBLOGAI) BUVO VĖL PASODINTI 13-AI METŲ IR KIEK SUPRANTU 2004+13 LYGU 2017 TURĖJO IŠEITI O JIS PASIRODO JAU 2011 ATSĖDĖJES TIK 7 METUS VĖL KAŽKAM GALVĄ NURAIKO TAI GAL VISAI IR NEBLOGAI TOJE LIETUVOJE ŽUDAI KA NORI IR NIEKO.
Atsakyti
0

H
HA
2011-10-27 17:18:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
KA UŽAUGINO TA IR TURITE ČIA FAKTAS
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų