Dreba ūkio ministro Mindaugo Sinkevičiaus kėdė

Opozicinės Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) lyderis ragina iš pareigų trauktis ūkio ministrą Mindaugą Sinkevičių, kurį Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pripažino pažeidus įstatymą.

VTEK trečiadienį paskelbė, kad M.Sinkevičius narystę medžiotojų būreliuose deklaravo tik jai pradėjus tyrimą ir taip pažeidė įstatymą. VTEK tyrimą atliko gavusi Seimo konservatorių Ingridos Šimonytės ir Agnės Bilotaitės skundą.

„Laikantis vakarietiškos politikos tradicijos, ministras M.Sinkevičius turėtų trauktis iš pareigų (...). Tačiau jei ministrui pritrūktų drąsos priimti ryžtingą sprendimą, raginu Ministrą Pirmininką Saulių Skvernelį pasinaudoti Socialdemokratų partijos pirmininko Gintauto Palucko patarimu ir pačiam priimti sprendimą atleisti susikompromitavusį M.Sinkevičių iš ūkio ministro pareigų“, – ketvirtadienį išplatintame pranešime spaudai teigia G.Landsbergis.

S.Skvernelis ketvirtadienį pareiškė neinicijuosiantis M.Sinkevičiaus atleidimo. Pasak premjero, „tai yra gera pamoka jaunam politikui“ ir signalas visiems, dar nedeklaravusiems visų savo interesų.

VTEK konstatavo, kad medžioklių tinkamai nedeklaravo ir įstatymą taip pat pažeidė M.Sinkevičiaus tėvas, buvęs susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius.

Etikos sargai nutraukė tyrimą dėl žiniasklaidoje keltų klausimų, kas mokėjo už R.Sinkevičiaus ir M.Sinkevičiaus komercines medžiokles. Delfi.lt skelbė, kad už šių politikų medžiokles galėjo mokėti verslininkai, bet VTEK paskelbė, kad „duomenų visuma neleidžia daryti vienareikšmiškos išvados, kad už kurią nors iš šių medžioklių R.Sinkevičius ir M.Sinkevičius nebūtų atsiskaitę su atitinkamais fiziniais ar juridiniais asmenimis“.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų