„Drąsos kelias“ priblokštas dėl sprendimo išvežti Garliavos mergaitę iš Lietuvos V. Vasiliauskas: niekas taip ir nepaklausė, ko nori mergaitė?

Seimo narys Valdas Vasiliauskas spaudos konferenciją pradėjo nuo priminimo, kad netrukus laukia rugsėjo 1-sios šventė, tačiau mokyklos suole nebus vienos mergaitės – Deimantės Kedytės: „Todėl natūraliai keliame klausimą, ar dar gyva Garliavos mergaitė?“

Parlamentaras Povilas Gylys paaiškino, kad „Drąsos kelias“ nutarė kreiptis į vešumą po vienos publikacijos, kurioje buvo pranešta, kad Laimutė Stankūnaitė su dukryte buvo išvežtos gyventi į užsienį.

„Taip bandoma paslėpti paskutinius labai klaidžios istorijos galus į vandenį. Viešieji asmenys šios informacijos net nesiteikė pakomentuoti. Nei generalinis prokuroras, nei generalinis komisaras nepareiškė savo pozicijos. Kodėl? Greičiausia todėl, kad jie bijo“, - sakė P. Gylys.

Anot jo, visuomenė yra suinteresuota žinoti, kur yra mergaitė ir kaip ji jaučiasi: „Tokia situacija rodo, kad visa valstybė yra suparalyžuota. Anot viešos informacijos, liko tik viena liudytoja – L. Stankūnaitė, tačiau visi pamiršta Kedytę ir Naruševičiūtę. Laukiame ir manome, kad esame nusipelnę viešo paaiškinimo.“

REKLAMA

(Papildyta 11.05 val.)

Seimo narys Jonas Varkala savo ruožtu pridūrė, kad visą Garliavos istoriją jam teko stebėti iš pakankamai artimo atstumo: „Esu bendravęs su pačia Deimante. Dalyvavau tuose įvykiuose. Mačiau, kaip advokatas nešė mergaitę. Nors pasakęs tokius žodžius, galiu būti padarytas neveiksniu asmeniu. Nes drįsau taip pareikšti.

Spaudos konferencijoje keliamas klausimas, ar Garliavos mergaitė dar gyva? Performuluočiau šį klausimą – ar Lietuva dar gyva? Baisu, kad tokiomis priemonėmis buvo ištrintas žmogiškumas.“

V. Vasiliauskas pridūrė, kad jam itin apmaudu prisiminus, jog teisėsaugos institucijos buvo aklos ir kurčios tiek Drąsiaus Kedžio, tiek jo aplinkos pagalbos prašymams. Mat sureagavus tinkamai, anot jo, visa Garliavos istorija galbūt nebūtų pareikalavusi tiek daug aukų:

„Kiek buvo nužudyta ir žuvo žmonių. Mes, galbūt, net nežinome tikslaus skaičiaus. O toliau – dar „gražiau“. Niekas taip ir nepaklausė, ko nori mergaitė? Nepaklausė, tačiau išvežė į kitą šalį. Tokia teisinė sistema yra antiteisinė ir antidemokratinė.“

V. Vasiliauskas pažadėjo, kad „Drąsos kelio“ frakcija tikrai kreipsis dėl tokių netikėtų (ir neteisėtų) teisėsaugos sprendimų bei veiksmų. Užsiminta, kad reikės bandyti kreiptis į tarptautines institucijas, nes vien lietuviškomis pajėgomis sulaukti atsakymų nesitikima.


Rašyti komentarą...
N
Nurchaci
2013-08-27 11:17:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jei mergaitė dar ir gyva, tai jau neilgam. Pusprotė Stankūnaitė nesuprato, kad jos išvežamos iš Lietuvos tam, kad būtų lengviau jas likviduoti - dėl viso ko.
Manau, kad Venckienės jau nėra gyvųjų tarpe, kitaip ji surastų būsų apie save pranešti. Anksčiau lygiai taip pat buvo aiškinama, kad ir Kedį neva kažkas matė Ispanijoje ar tai dar kažkur kitur, o paskui paaiškėjo, kad jis visą tą laiką buvo kankinamas namelyje pakaunėje, o vėliau - likviduotas.
Tai, kad tuos įvykius vengia komentuoti valdžios atstovai, o prieš nesančia Venckienę toliau vykdoma beprecidentinė ujimo kampanija, verčia manyti, kad mūsų valstybę ir toliau valdo pederastų klanas. Tai patvirtino ir netikėta diplomatų - šnekučių skandalo baigtis.
Atsakyti
-3

b
birute
2013-08-27 11:47:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
remiu drasos partijos atstovus,gerbiu Venckiene ,lai kada nors isaiskeja tiesa ir butu nubausti kaltieji,nors kazin ar bus ka bausti....
Atsakyti
-3

I
Is tikruju
2013-08-27 12:41:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
kas dabar atsakingas uz mergaite?Lavaste,jos laikrastis,Prezidentas,MP ar apsoliuciai,kaip kolchozu laikais valstybinio kolchozo valdyba? Byla buvo labai rezonansine ir toks atsainus poziuris i visuomene,tik pranesus fakta,kuris yra niekuo neirodomas panasus i pasakyma,uzsiciaupkite nes ne jusu reikalas.Kaip uzsimanome,taip ir darome.Kas asmeniskai atsakingas uz mergaite?
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (25)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų