REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
31
Skandalas Vilniaus rajono savivaldybėje: neleidžiama išvežti biuletenių (Irmantas Gelūnas/ BNS nuotr.)

Drama Vilniaus rajone baigta – situaciją išsprendė policija

Papildyta 11.22 val.

Vilniaus rajone drama – Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjunga (LLRA-KŠS) apskundė merų rinkimų rezultatus, o ketvirtadienį jos atstovai neleido išnešti biuletetinių iš pastato.

31

Vilniaus rajone drama – Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjunga (LLRA-KŠS) apskundė merų rinkimų rezultatus, o ketvirtadienį jos atstovai neleido išnešti biuletetinių iš pastato.

REKLAMA

Policija pranešė, kad drama prie Vilniaus rajono savivaldybės išspręsta.

„Šį rytą prie Vilniaus r. savivaldybės kilo sąmyšis, kuomet darbuotojams buvo neleidžiama išnešti balsadėžių iš pastato. Atvykus policijai, situacija išspręsta, biuleteniai sukrauti į transporto priemonę, kurią policiją palydėjo iki Vyriausiosios rinkimų komisijos. Policija surinks visą medžiagą, įvertins atsakingų asmenų veiksmus ir priims sprendimą dėl galimos atsakomybės taikymo“, – rašoma Lietuvos policijos feisbuke.

Vilniaus rajono savivaldybės atstovė ketvirtadienį atsisakė komentuoti aplinkybes, kai Vyriausiajai rinkimų komisijai nebuvo suteiktas transportas savivaldos rinkimų biuleteniams pervežti, teigdama, jog tai yra politinis klausimas.

REKLAMA
REKLAMA

„Kiek man žinoma, tai nėra administracijos reikalas, o politinis, tad savivaldybės administracija komentaro neteiks“, – BNS sakė savivaldybės Viešųjų ir tarptautinių ryšių skyriaus atstovė Ilona Leganovič.

REKLAMA

Taip ji atsakė paprašyta pakomentuoti situaciją, kai Vyriausioji rinkimų komisija ketvirtadienį pranešė, jog jos atstovams savivaldybė nesudaro galimybės „prieiti prie biuletenių, juos atvežti į VRK“.

VRK galiausiai pavyko išvežti balsavimo savivaldos rinkimuose biuletenius iš Vilniaus rajono savivaldybės.

Savivaldos rinkimų biuletenių išvežti neleidome siekdami jų perskaičiavimo, sako Vilniaus rajono merė Marija Rekst.

„Buvo vakar posėdis apygardos ir nebuvo priimtas sprendimas ar reikia perskaičiuoti, ar ne (...) ir pirmininkė tiesiog priėmė sprendimą išvežti šiandien biuletenius“, – BNS sakė Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) narė.

REKLAMA
REKLAMA

„Komisijos nariai informavo politikus, kad yra tokia situacija, todėl buvo nerimas, kad pirmininkė imtųsi atitinkamų veiksmų, kad įvyktų posėdis ir būtų sprendimas – koks bebūtų, ar tikrai perskaičiuoti, ar ne – ir tada tik vežti biuletenius“, – sakė M. Rekst.

Merės teigimu tokių veiksmų imtasi siekiant išvengti nesusipratimų bei „turint skaudžią patirtį“.

„Mes turim skaudžią patirtį ir tikrai norėjome, kad būtų perskaičiuoti biuleteniai. Ir klausiu aš, kodėl jie taip bijo? Nes buvo atvejų, kai buvo paslėpta Rudaminoj 100 biuletenių“, – sakė ji.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Apie situaciją socialiniame tinkle pranešė teisininkas Algirdas Radušys.

„Vakar vykusiame Vilnaius rajono savivaldybės rinkinų komisijos posėdyje buvo nuspręsta neperskaičiuoti rinkimų biuletenių. Šiandien Vilniaus rajono savivaldybės rinkimų komisija turėjo pervežti maišus su biuleteniais [į] VRK. Vilniaus savivaldybės administracija užblokavo procesą. Pastatė sau pavaldžius viešosios tvarkos pareigūnus, kurie atsisako komentuoti situaciją. Iš savivaldybės užsakyto trasporto vairuotojui uždraudė suteikti transporto paslaugas. Laukit tęsinio“, – rašo teisininkas.

REKLAMA

„Mūsų žiniomis, šiuo metu dokumentus ten savivaldybės rinkimų komisijai pavyko pasiimti, tačiau savivaldybė nesuteikia transporto ir juos atgabenti į VRK nors pagal įstatymą turėtų užtikrinti šitą pareigą“, – BNS sakė VRK atstovė Indrė Ramanavičienė.

„Jau ryte paaiškėjo, jog savivaldybės rinkimų komisijai Vilniaus rajono savivaldybė nesudaro galimybės prieiti prie biuletenių, juos atvežti į VRK, kur dokumentai šiandien turėtų būti pristatyti“, – pažymėjo ji.

REKLAMA

Pasak I. Ramanavičienės, situacija dar nėra išsisprendusi, ji taip pat pažymėjo, jog prie rajono savivaldybės pastato budi savivaldybės viešosios tvarkos pareigūnai.

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga (LLRA-KŠS) patyrė istorinę nesėkmę Vilniaus rajone. Visgi partijos lyderis to pralaimėjimu nevadina ir tikina, kad rinkiminė kova buvo nešvari, o rezultatai gali būti netikslūs.

Vilniaus rajono mero rinkimus sekmadienį laimėjo socialdemokratas Robertas Duchnevičius, antrajame ture įveikęs Lietuvos lenkų rinkimų akcijos–Krikščioniškų šeimų sąjungos kandidatą Waldemarą Urbaną, rodo Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenys.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Suskaičiavus balsus visose 54 apylinkėse matyti, kad R. Duchnevičius gavo 50,2 proc. balsų, o W. Urbanas – 49,07 proc. balsų.

Socdemų kandidatas rinkimus laimėjo 526 balsų persvara.

„Pasitikome ramiai, prognozavome panašią situaciją, Vadinu situacija, kadangi tai nėra kažkoks pralaimėjimas. Tai yra pasekmė politinio turgaus, kada vienijasi ne tik partijos, kurios net nedalyvauja rinkimuose, bet ir aukščiausi šalies vadovai kreipėsi, naudodamiesi savo tarnybine padėtimi“, – pirmadienį naujienų agentūros ELTA spaudos konferencijoje kalbėjo LLRA-KŠS pirmininkas Waldemaras Tomaszewskis.

REKLAMA

Jis pastebėjo, kad lenkų tautybės žmonių Vilniaus rajone gyvena 42 proc., o W. Urbanas gavo virš 49 proc.

„Tai rezultatas yra geras, bet konstatuojame tą faktą, kad po nešvarios ir šališkos politinės kampanijos negalime pavadinti šių rinkimų laisvais. Deja, yra kaip ir yra“, – teigė W. Tomaszewskis.

Pasak LLRA-KŠS lyderios, rinkimai Vilniaus rajone palydėti pažeidimais.

„Rudaminoje paslėpta 100 balsų, o persvara yra keli šimtai balsų. Tai tik viena apylinkė. Žmonės prabalsavo už W. Urbaną, bet biuletiniai sudėti į socialdemokratų kandidato krūvą. <...> Kai komisijos nariai pavagia ar atima šimtą balsų iš vieno kandidato ir skiria kitiems kandidatams. Jei yra tokia nesąžinga kova, tokių pastebėtų ar nepastebėtų įvykių gali būti dar daugiau“, – teigė W. Tomaszewskis.

REKLAMA

W. Urbanas teigė, kad pasveikino R. Duchnevičių su pergale, nors jis keliose spaudos konferencijose tikino, kad iš LLRA-KŠS atstovų žinučių ar skambučių nesulaukė.

W. Tomaszewskis kalbėjo ir apie šaulius, kurie stebėjo rinkimus Vilniaus rajone.

„Moralinis terorizavimas rinkėjų, kada 200 sukarintos organizacijos narių trukdė pareikšti savo valią <...> Vienoje apylinkėje sulaikyti trys rinkėjai, kurie, berods, buvo girti. Dvi valandas buvo patikrintas girtumas – 0. Bet po šito streso žmonės nenuėjo balsuoti. Kažkas atvažiuoja balsuoti ir savo kaimyną paveža, tai iškart 10 stebėtojų iš sukarintos struktūros terorizuoja, kad čia pažeidimas ir jie negali įeiti į rinkimų apylinkę“, – dėstė politikas.

Kiek gali sis pusruslenkis siauteti Lietuvoje. Jis yra Kremliaus desinioji ranka. Jis Lietuvos nekencia,bet myli RASIJA ! Varyk is cia,jei tau puslenki blogai. Kas gi esi..is 5 kolonos dar sleifas tesiasi,bet ir tu sensti ...
Tas koloradas organizuoja maištą
Tas koloradas organizuoja maištą
Policija turi reaguot nedelsiant ir tą rusišką provokatorių patalpint už grotų.Paskui geriausia būtų perverst per tvorą į belarusiją,be teisės sugrįžt daugiau
Tas tomaševskis Lietuvai tikra rakštis šikno....
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų