Dragūnas neskundė jam skirtos baudos už per aukštą atraminę sieną

Atlikėjas Egidijus Dragūnas neskundė jam teismo skirtos daugiau nei 1,7 tūkst. eurų baudos, skirtos už tai, kad jis trejus metus nesumažino atraminės sienos savo namo sklype Vilniuje.

Baudos neskundė ir Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija, nors bylos nagrinėjimo metu prašė skirti kur kas didesnį sumą.

Šalims nepateikus apeliacinių skundų, rugpjūčio 12 dienos nutartis įsiteisėjo, BNS informavo Vilniaus miesto apylinkės teismas.

Į teismą dėl baudos paskaičiavimo kreipėsi anstolę, kadangi E. Dragūnas nepaisė Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos raginimų susitvarkyti atraminę sieną.

Trejus metus atraminės sienelės savo namo sklype Vilniuje iki reikiamo aukščio nesumažinęs atlikėjas galėjo sulaukti piniginės baudos iki 145,2 tūkst. eurų.

Už kiekvieną nevykdymo dieną Statybų inspekcija prašė skirti baudą iki 300 eurų. Prašyta skirti baudą už laikotarpį nuo 2020 balandžio 1 dienos iki šių metų liepos 28 dienos. Tądien inspektoriai užfiksavo, kad sienutė įstatymų reikalavimams atitinka.

BNS skaičiavimais, pagal inspekcijos nurodytą laikotarpį, 2020 metais E. Dragūnas pradelsė 275 dienas, o šiemet 209. Iš viso pradelstos 484 dienos. 

Baudą skyręs teisėjas Linas Virkutis paskelbė, kad teismo manymu, inspekcijos reikalavimas laiku nebuvo įvykdytas dėl E. Dragūno kaltės.

Nustatydamas baudos dydį, teismas atsižvelgė į tai, kad teismo nutarties priėmimo dieną privalomasis nurodymas yra įvykdytas (pašalinti statybą reglamentuojančių teisės aktų pažeidimai), E. Dragūnas pripažįsta padaryto pažeidimo faktą.

Taip pat įvertintas pažeidimo pobūdis ir laikotarpis.

Atraminę sieną statybų inspektoriai E. Dragūno sklype Šilo gatvėje aptiko 2018 metais.

Vilniaus miesto apylinkės teismas taip pat nagrinėja bylą, kurioje sprendžiama dėl E. Dragūno namo statybų teisėtumo. 

2017 metų spalį tas pats teismas buvo įpareigojęs atlikėją per pusmetį savo lėšomis nugriauti saugomoje teritorijoje esantį gyvenamąjį namą, nes jis pastatytas pažeidžiant įstatymus.

E. Dragūnui apskundus šį sprendimą Panevėžio apygardos teismas bylą grąžino iš naujo nagrinėti pirmosios instancijos teismui. Kol tartasi dėl taikos sutarties, byloje paskelbta pertrauka. 

Pavilnių regioniniame parke atlikėjas namą pasistatė pagal 2015 metais išduotą statybų leidimą. 

Statybų inspekcija teigė, kad pastatytas projekte nenumatytas priestatas, pakeista pastato stogo konstrukcija, vietoj šlaitinio įrengtas plokščias sutapdintas stogas, pakeistos pastato laikančiosios konstrukcijos, antrame aukšte įrengtos monolitinės sienos ir laikančioji monolitinė perdanga.

Aplinkos ministerija yra nustačiusi, kad namo tūris padidintas beveik 16 kartų. 

Be to, Saugomų teritorijų įstatyme nustatyta, kad draudžiama statyti statinius arčiau nei 50 metrų nuo šlaito viršutinės ir apatinės briaunos. E. Dragūno namo atstumas iki šlaito siekia 11,44 metro.


Rašyti komentarą...
N
Negerai
2021-09-18 15:12:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
Visi i daugiabucius kainuojancius oligarchinemis kainomis simtais tukstanciu eurusu.. Dabar uzupyje salia upelio su slaitu uzuginti ir namai su pamatais.- penkiaauksciai sesiauksciai. Kazkoks nesamonė vidines sienos negali pasimuryt . Biurokratiniu prrievaizdu lietuvoje nemazeja , o tik trukdo zmonems gyventi . Jokio teisingumo tikbardakas , kiek tai gali testis. Ir prezidentas Nauseda is bankines oligarchines skandinavu sutves - kur teisingumas vargsui zmogui .!?
Atsakyti
0

P
Paulius
2021-09-18 15:22:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
Egis. Jau pensininkas.
Atsakyti
0

J
Jeigu
2021-09-19 08:47:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jeigu davė leidimą statytis tokiam regioniniam parke namą, tai žmogus ir statosi. Kitu atveju, jeigu reikalinga gamta be jokių pastatų, reikėjo leidimo neduoti ir nereikėtų kabinėtis prie žmogaus. O baudos problemos nesprendžia. Nebent kažkam prisireikė trūks plyš šitos Egio vietos po saule... Kai valdininkų atsakomybės nėra už priimamus sprendimus, hipotetiškai tariant, trūksta (principingo) šlubo vokiečio tvarkai padaryti...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų