Dragūnas ir Uspaskichas skleidė paslėptą Darbo partijos reklamą, bet nuo baudos išsisuko

Seimo rinkimų kampanijos metu transliuoti Viktoro Uspaskicho ir Egidijaus Dragūno įrašai bei nuotraukos pripažinti paslėpta Darbo partijos politine reklama. Už šį pažeidimą ir E. Dragūnui, ir V. Uspaskichui siūlyta skirti baudą nuo 300 iki 1450 eurų, tačiau siūlymas nepriimtas.

Tokį sprendimą ketvirtadienį priėmė Vyriausioji rinkimų komisija (VRK).

SIūlė baudą už nepažymėtą reklamą

Tarp nepažymėtų reklamų minimi V. Uspaskicho ir E. Dragūno susitikimų vaizdo įrašai, nuotraukos „Facebook“ bei laikini įrašai (angl. story) „Instagram“.

Nepažymėta Darbo partijos politinė reklama skleista 2020 m. spalio 13–17 dienomis V. Uspaskicho „Facebook“ paskyroje. Ji apmokėta iš Darbo partijos lėšų.

Taip pat reklama skleista 2020 m. spalio 1 ir 8 dienomis E. Dragūno „Youtube“ paskyroje bei spalio 2 d. „Facebook“. Ten skelbti susitikimų su V. Uspaskichu įrašai.

Pažeidimas fiksuotas ir dėl 2020 m. rugsėjo mėnesį E. Dragūno „Instagram“ ir „Facebook“ paskyrose skleistos Darbo partijos politinės reklamos.

VRK pripažino, kad 2020 m. spalio 2–6 dienomis ir spalio 5–10 dienomis V. Uspaskich „Facebook“ paskyroje atlyginamai skleisti įrašai nepažymėti kaip politinė reklama.

Tiesa, pats E. Dragūnas komisija raštu nurodė įrašus skelbęs savo iniciatyva ir „nesiekiant reklamuoti ar propaguoti Darbo partiją“.

„Minėtus įrašus patalpinau ir jais dalinausi, norėdamas pateikti informaciją apie save, parodyti apie save, savo gyvenimą manimi ir mano muzika besidomintiems asmenims. <...> Už dalyvavimą vaizdo įrašuose su V. Uspaskichu man nebuvo atsilyginta“, – patikino E. Dragūnas.

Nors VRK tyrėjai siūlė už minėtus pažeidimus skirti administracinę baudą ir Darbo partijos pirmininkui V. Uspaskichui, ir E. Dragūnui, komisija tokio sprendimo nepriėmė.

Politinės reklamos skleidimo reikalavimų nesilaikymas užtraukia baudą nuo 300 iki 1450 eurų. Komisijos sprendimą galima skųsti Vilniaus apygardos administraciniam teismui.


Rašyti komentarą...
V
Vat
2021-01-28 10:59:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
Visur Lietuvoj pinigai valdo,o ne teisingumas... Kuris eilinis Lietuvos pilietis gali 10metų bylinėtis LR teismuose ir keltis iš balos sausas?
Atsakyti
-1

L
Lina
2021-01-28 10:49:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
Zopalizas Dragunas Uspaskicho.
Atsakyti
-4

p
petras
2021-01-28 11:23:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
kas iš užpachiko liko ogi nieko ar jis koks filosofas ar daktaras nesuprantu man tai jis liko nulis buvo laikai kai buvo vyras o kas dabar tiesiog niekas
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (13)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų