Lina ABROMAVIČIENĖ

Per pirmąjį šių metų pusmetį Respublikinės Šiaulių ligoninės Chirurgijos reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuje identifikuoti, išlaikyti ir paruošti du efektyvūs donorai. Už ligoninės dalyvavimą organų donorystės ir transplantacijos procese padėką Respublikinės Šiaulių ligoninės generaliniam direktoriui Petrui Simavičiui atsiuntė Nacionalinio transplantacijos biuro direktorė Asta Kubilienė, kuri tikisi ir tolesnio sėkmingo bendradarbiavimo.

Pernai Respublikinėje Šiaulių ligoninėje buvo identifikuoti ir išlaikyti keturi organų donorai. Respublikinės Šiaulių ligoninės medicinos direktorė Vaiva Makštutienė sako, jog ir pernai gydytojai padarė viską, ką galėjo, deja, donorų artimųjų neigiamas sprendimas lėmė, kad organai nebuvo panaudoti donorystei.

Šių metų situacija palankesnė - dviejų Respublikinėje Šiaulių ligoninėje mirusiųjų organai dovanoti sunkiai sergantiems žmonėms. Nacionalinis transplantacijos biuras pranešė, jog abiejų donorų organai buvo transplantuoti pacientams.

REKLAMA

Pirmojo donoro buvo transplantuotas inkstas, kepenys ir ragenos. Vienas inkstas transplantuotas 46 metų moteriai, kuri organo laukė ilgiau nei dvejus metus. Kitas inkstas netransplantuotas dėl medicininių priežasčių. Kepenys išsiųstos į „Eurotransplant“ organizaciją ir Vokietijoje transplantuotos 64 metų recipientui. Ragenos transplantuotos 77 metų vyrui ir 30 metų moteriai.

Antrojo donoro organai: vienas inkstas transplantuotas 48 metų vyrui, kuris donoro inksto laukė 3 metus, kitas – 58 metų vyrui, kuris transplantacijos laukė 4 metus. Ragenos transplantuotos 27 ir 54 metų vyrams.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų