Dienos kulminacija: streikuojančių mokytojų fone – premjero atsiprašymas

Premjeras Algirdas Butkevičius kartoja, kad apie Rusijos bandymą veikti per profsąjungas prakalbo dėl turimos slaptos pažymos, tačiau kartu atsiprašė mokytojų, supratusių tai kaip kaltinimą jiems.

63

„Pirmiausia norėčiau informuoti dėl vakarykščių kilusių labai didelių diskusijų, kuo esu ir pats nustebęs. (...) Aš galiu pasakyti vieną tik mintį, nes aš negaliu atskleisti apie pavardes, ten kas yra parašyta, apie tam tikras išvykas į Sankt Peterburgą ir į Maskvą. Bet tikriausiai nepadarysiu nusikaltimo, jeigu pasakysiu tokią mintį, kad šalies profsąjungos bendradarbiauja su Rusijos nepriklausomų profsąjungų federacija, didžiausia, įtakingiausia proputiniška organizacija, kurią galima traktuoti kaip Rusijos Federacijos minkštosios galios institutą, įgyvendinantį prieš Lietuvą Rusijos informacinę ir ideologinę politiką.

Tad mano, kaip ministro pirmininko, yra pareiga perspėti, ypač tas profsąjungas, organizacijas, kurios kai kada organizuoja streikus, kad prie tų streikų neprisijungtų tam tikri žmonės, kurie sukeltų tam tikrą chaosą – tai, kas yra daroma iš kai kurių kitų valstybių“, – trečiadienį Vyriausybėje žurnalistams sakė A.Butkevičius.

REKLAMA

(63 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Mokytojų piketas Vilniuje

„Jeigu tai buvo suprasta, kad aš apkaltinau Lietuvos švietimo darbuotojus, mokytojus, tai aš, kaip žmogus, to niekada nedariau, nes aš visada mokytojus gerbiu ir gerbsiu. Ir jeigu tikrai įžeidžiau aš mokytojus, tai šiandien drąsiai čia stovėdamas prieš kameras galiu atsiprašyti ir atsiprašau. Ne tik kad galiu atsiprašyti, jeigu buvo toks supratimas, nors mano išsakytuose vakar žodžiuose nė vieno kaltinimo nė vienam mokytojui ar tiems žmonėms, kurie vykdo derybas, tikrai nebuvo. Bet ką aš privalėjau pasakyti, perspėti, tą aš privalėjau“, – dėstė Vyriausybės vadovas.

Perspėjimas profsąjungoms

Vyriausybės vicekancleris Rimantas Vaitkus savo ruožtu žurnalistams trečiadienį aiškino turįs mažiau slaptą nei premjeras pažymą, tačiau ir iš jos esą aišku, kad profsąjungos turi būti atsargios. Jo teigimu, šiuo metu tiriama medžiaga apie praėjusią savaitę Vilniuje vykusias mokytojų eitynes ir mitingą, kur esą galėjo veikti Lietuvai nedraugiškos jėgos.

„Buvo platinami įvairūs atsišaukimai, lapeliai, jų turinys tikrai nenaudingas mūsų valstybei“, – apie tai, kas sukėlė įtarimų mokytojų protesto akcijoje, pasakojo R.Vaitkus. Anot jo, šiuo metu tebenagrinėjama per eitynes ir mitingą filmuota medžiaga.

„Mes sekame tam tikrą veiksmų (eilę), kaip vyko ta eisena, kokie lapeliai buvo dalijami, kas prisijungė prie jos, profsąjungoms net nežinant, ir taip toliau. Yra daug keistų sutapimų ir įvairių niuansų, užtat būtų labai gerai, kad bet kokios profsąjungos susilaikytų nuo to bendradarbiavimo“, – aiškino jis.

Klausiamas, ar jo turimoje pažymoje kalbama apie mokytojų ar apie kokias nors kitas profsąjungas, R.Vaitkus aiškino negalįs atskleisti pažymos turinio.

„Tos profsąjungos yra susijusios, tik tiek pasakysiu“, – teigė jis.

„Tie žmonės, kurie dabar jaučiasi įžeisti, iš tikrųjų jie nedalyvavo tuose veiksmuose, tiesiog jiems gali būti daroma įtaka net jiems nejaučiant paprasčiausiai“, – aiškino vicekancleris.


Rašyti komentarą...
J
Je
2016-02-24 21:53:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
Lietuvos profsąjungos silpnos ,susiskaldę ir nefinansuojamos kaip partijos. Darbdaviui- prichvatizatoriui ir jo švogeriui profsąjungos tai kaip kupra...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų