naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
15
D. Didžiūnaitytės šeimos advokatas G. Černiauskas (nuotr. tv3.lt)

Klaipėdos apygardos teisme antradienį toliau narpliotos modelio Dovilės Didžiūnaitytės žūties aplinkybės. Šios dienos posėdyje įvyko žuvusios merginos motinos ir dėdės apklausa.

15

Klaipėdos apygardos teisme antradienį toliau narpliotos modelio Dovilės Didžiūnaitytės žūties aplinkybės. Šios dienos posėdyje įvyko žuvusios merginos motinos ir dėdės apklausa.

REKLAMA

Nors tragiškas įvykis nutiko dar 2017 m. lapkritį, tačiau sprendimo šioje byloje nėra iki šiol. Dėl modelio žūties teisiami pramogų pasaulyje žinomas Ričardas Pinikas ir gydytojas Aivaras Miltenis.

Plačiau apie vykstantį procesą naujienų portalui tv3.lt papasakojo žuvusio modelio šeimą atstovaujantis advokatas Gintaras Černiauskas.

„Šios dienos posėdyje buvo apklausiama merginos mama ir dėdė. Mamos apklausa užsitęsė apie dvi valandas. Jai buvo sunku teisme kalbėti apie savo žuvusią dukrą, dar kartą viską prisiminti, išgyventi.

Motina teismui papasakojo apie tai, kokie buvo jos santykiai su dukra, kokia apskritai buvo Dovilė. Tarsi atskleidė Dovilės portretą. Asmeninį santykį su savimi. Neabejotinai ši apklausa yra reikšminga bylai“, – pabrėžė G. Černiauskas.

REKLAMA

Taip pat šios dienos posėdyje buvo apklausiamas ir merginos dėdė. Jų ryšys taip pat buvo labai artimas.

„Teisme išgirdome, kokia buvo Dovilė. Iš artimiausių jai žmonių lūpų. Tie parodymai yra svarbūs. Panašu, kad judame link bylos išnagrinėjimo finišo. Gal kitų metų pradžioje jau turėsime sprendimą“, – pridūrė advokatas.

REKLAMA

Per artimiausią posėdį bus apklausiami medicinos ekspertai. Jie pateiks išvadas dėl mirties priežasties, rastų pėdsakų, kurie gali labai daug ką papasakoti.

Paklaustas dėl kaltinamųjų pozicijos bylos nagrinėjimo metu, advokatas teigė, kad tokio įžūlumo, kokį demonstruoja kaltinamieji artimųjų atžvilgiu, jis per savo praktiką dar nėra matęs:

„Taip, yra pasitaikę situacijų, kai recidyvistai demonstruoja nepagarbą prieš teismą ar prokurorus. O čia ta nepagarba, tas įžūlumas nukreiptas į žuvusiosios artimuosius.“

REKLAMA

Neigia kaltę

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad dėl fizinio skausmo sukėlimo, išžaginimo, neteisėto disponavimo narkotinėmis medžiagomis, poveikio liudytojui šioje byloje teisiami R. Pinikas ir A. Miltenis.  

A. Miltenio advokatas Henrikas Mackevičius anksčiau yra sakęs, kad jo klientas yra nekaltas. Advokatas pridūrė puikiai žinomą frazę, kad tik teismas asmenį gali pripažinti kaltu. R. Pinikas savo ruožtu taip pat teigė, kad kaltės nepripažįsta.

REKLAMA
REKLAMA

Ikiteisminis tyrimas dėl 22-ejų metų merginos žūties buvo pradėtas 2017 metų lapkričio 20 dieną, po to, kai ji, kaip manoma, iškrito iš bendro naudojimo 14 aukšto viešbučio balkono Klaipėdoje ir žuvo.

Ikiteisminis tyrimas buvo atliekamas dėl daugiau nusikaltimų: be minėtųjų, taip pat dėl sukurstymo nusižudyti ar privedimo prie savižudybės, prekybos žmonėmis ir nužudymo, siekiant nuslėpti kitą nusikaltimą. 

Tačiau, kaip yra skelbusi prokuratūra, atlikus visus duomenų rinkimo ir patikrinimo veiksmus, sulaukus visų specialistų išvadų ir ekspertizių aktų, gavus reikalingus duomenis iš užsienio valstybių, baudžiamasis procesas dėl šių straipsnių buvo nutrauktas. 

Šį sprendimą skundė merginos artimųjų advokatas, jo skundus nagrinėjo aukštesnysis prokuroras, Klaipėdos apylinkės ir Klaipėdos apygardos teismai, tačiau visi jie skundus atmetė.

Nekenčiu to snukio nuo garlevos laiku. Gebelsas.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų