Dėmesio visiems: apsimetėliai „Regitros“ darbuotojai tuština lietuvių kišenes

Panorote tapti chirurgu, teisininku ar sunkvežimių vairuotoju? Pasirodo, visai nereikia baigti aukštojo mokslo ar išsilaikyti specialaus vairuotojo pažymėjimo – tai patvirtinančius dokumentus galite nusipirkti socialiniuose tinkluose. Maža to, „Regitra“ įspėja, kad šie sukčiai apsimeta jų darbuotojais.

Socialinio tinklo „Facebook“ grupės, kur demaskuojami įvairaus plauko sukčiai, vartotojas pasidalino skelbimu, kuriame lietuviams Didžiojoje Britanijoje siūloma pirkti įvairius dokumentus.

Plinta naujo plauko sukčiai

Už vairuotojo pažymėjimą sumokėtumėte 1,2 tūkst. Eur, už kolegijos diplomą – 1,65 tūkst. Eur, o už universiteto diplomą – visus 2,15 tūkst. Eur. Skelbimo autorius tikina, kad visi dokumentai oficialūs ir autentiški, o jų tikrumą galima pasitikrinti atitinkamai aukštojo mokslo įstaigų ir „Regitros“ svetainėse.

 

Nors „Regitros“ atstovė spaudai Ingrida Kuorytė teigė negirdėjusi apie užsienyje platinamus lietuviškus vairuotojų pažymėjimus, ji patikino, kad „Regitra“ apie visus panašius atvejus informuoja policiją.

Tačiau I. Kuorytė informavo apie kitą socialiniuose tinkluose plintančią suktybę – siūlomą pagalbą „Regitroje“ išlaikyti vairavimo egzaminus ar nusipirkti neva tikrą vairuotojo pažymėjimą Lietuvoje.

„Vienas tipiškiausių ir dažniausiai pasitaikančių tokių scenarijų praktikoje – neteisėtai pasisavinami asmens duomenys taip apsimetant vienu iš „Regitros“ darbuotoju. Pastebėtina, jog sukčiai renkasi tiek vadovų, tiek specialistų tapatybes, kurie dirba visoje Lietuvoje“, - atsakyme tv3.lt rašė I. Kuorytė.

Pavyzdžiui, sukčiai apsimeta tikrais „Regitros“ darbuotojais, kurie neturi „Facebook“ anketos. Jie sukuria anketą darbuotojo vardu, tik pasirenka netikras nuotraukas, kad lengviau „sumėtytų pėdas“.

„Skelbimai dažniausiai apsiriboja lakoniškomis frazėmis tokiomis kaip „pagalba, žmonėms, kurie turi problemų laikant teises“ arba „pagalba žmonėms dėl teisių. Kreiptis a. ž.“. Aptakios frazės ir nekonkretūs pasiūlymai padeda „užkabinti“ didesnę auditoriją interesantų, o vėliau, pagal situaciją, žmogui pažadama tai, ko jis tikisi“, - rašė „Regitros“ atstovė.

REKLAMA

Naudoja spaudimą

Svarbu tai, kad sukčiai stengiasi kuo greičiau išvilioti pinigus, todėl nėra linkę į ilgus susirašinėjimus, žada paslaugą suteikti per porą valandų arba kitą dieną. Sukčiai naudoja spaudimą ir abejojantiems sako, kad eilėje laukia ir kiti žmonės.

„Per mėnesį policijai vidutiniškai pranešame apie 1 sukčiavimo atvejį socialiniame tinkle „Facebook“. Visą informaciją perduodame Policijos departamentui. Tiek pat panašiai į teisėsaugos pareigūnus kreipiasi ir įmonės darbuotojai, kurie teritoriniams komisariatams praneša apie jų tapatybės vagystę“, - teigė I. Kuorytė.

Savo ruožtu „Regitra“ bando užmezgamas kontaktas su nelegalių puslapių ar grupių administratoriais, kurie apsimeta atstovaujantys įmonę bei neteisėtai prisistato jos vardu.

„Tokiais atvejais siunčiami įspėjimai dėl neteisėtos veiklos nutraukimo. Neretai jų išsigąstama ir puslapiai ar grupės uždaromos, o tais atvejais, kai nepaisoma įspėjimo ir veikla tęsiama toliau, informacija perduodama teisėsaugai“, - rašė I. Kuorytė.

Policija akylai seka

Nors policija neturi atskiro skyriaus, tiriančio nusikaltimus internete, Policijos departamento atstovės Revitos Janavičiūtės teigimu, pareigūnai stebi socialinę erdvę ir apie minėtus atvejus yra informuoti.


Rašyti komentarą...
a
algis
2018-03-01 10:28:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nėra ko stebėtis ju registroje dirba tokie instruktoriai kurie specialiai kruša prota laikantiems.pravažiavimą manau kad jie parinkri specialiai kad registra galėtu ižmelžti kuo daugiau pinigu tai ir iško žmonės kur.lengviau isigyti čia aš turiu mintyje Šiaulius aš du kartus bandžiau pravažiavimą ir neišlaikiau o Anglijoje iš pirmo karto ir nėra ko stebėtis kad perka teises juk sąžiningai išlaikyti neįmanoma.
Atsakyti
-9

A
Arunas
2018-03-01 12:17:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
tas pats vyksta ir kaune,jei netekai teisiu,tai islaikyt vaziavima is pirmo karto neturi jokiu galimybiu,teorija issilaikiau is pirmo karto,nes ten egzaminas kontroliuojamas ne regitros kontrolieriu,o kompiuteriu ir be akivaizaus neteisybes fakto-negali isvaryt,o del vaziavimo egzamino,teko kalbetis su 16 bandziusiu zmoniu(pazystu juos asmeniskai ir zinau kad vairuoja puikiai)vienintelis rekordiskai greit issilaikes,is trecio karto,yra neislaikiusiu ir is penkto karto.Tokia situacija naudojasi sukciai,zmones prarade tikejima bando sekme nors tokiu keliu agauti teises,arba rizikuoja vazinet be teisiu..Manau tai nesikeis,kol poziuris i prasikaltusi zmogu(jau sumokejusi uz pazeidimus)nepasikeis
Atsakyti
0

v
vladas
2018-03-01 12:27:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
kiek man suprantama, visi dokumentai yra oficialiai perkami, kad ir gydytojo ar teisininko ar koks kitas popiergalis..,:skirtumas tik tame kam tu sumoki ir kokiomis sumonis..,paimame ir ta atveji kai streikavo rezidentai del atlyginimu padidinimo, taciau visiskai nieks nekalbejo kodel zmones mirsta pastoviai nuo vezio insulto ar infarkto.., matomai pqasaqulyje tera tik tos trys ligos kurios yra mirtinos..., ne todel, kad jos yra, o todel, kad diplomas visiskai nieko vertas nes ji gali nusipirkti jei yra kas uz tave moka..,o kas nors bande uz pinigus isigyti proto...,visi zino kad to padaryti zmogelis negali, o jei galetu matomai tariamas gydytojo ar tariamo teisininko diplomų kainos butu niekines palyginus su proto kaina...., sis sauksmas tai yra veikeju baime negauti pinigu, kuriuos pasiima tie kas daro sitaip, kadangi jie atlieka ta pati veiksma kaip ir jie....
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (8)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų