Dėmesio: rytoj vairuotojams – pragariška pokyčių diena

  Ruduo vairuotojams yra nepalankus metas, tačiau lapkričio pirmoji kartais tampa tikrais spąstais. Taip yra dėl dviejų pagrindinių priežasčių – šią dieną keičiasi dalis reikalavimų transporto priemonėms ir jų vairuotojams bei stipriai išauga avaringumas.

16

Prisiminti KET

Tarp svarbiausių reikalavimų pirmiausiai rikiuojasi nauji greičio apribojimai.

„Lengvaisiais automobiliais, krovininiais automobiliais, kurių didžiausioji leidžiamoji masė ne didesnė kaip 3,5 t, motociklais ir triračiais automagistralėse nuo balandžio 1 d. iki spalio 31 d. – ne didesniu kaip 130 km/h greičiu, nuo lapkričio 1 d. iki kovo 31 d. – ne didesniu kaip 110 km/h greičiu, greitkeliuose nuo balandžio 1 d. iki spalio 31 d. – ne didesniu kaip 120 km/h greičiu, nuo lapkričio 1 d. iki kovo 31 d. – ne didesniu kaip 110 km/h greičiu, keliuose su asfalto ar betono danga – ne didesniu kaip 90 km/h greičiu, kituose keliuose – ne didesniu kaip 70 km/h greičiu“, - rašoma Kelių eismo taisyklėse.

(16 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Po naktinio reido 6 vairuotojai prarado pažymėjimus

Kitas aspektas – transporto priemonių padangų keitimas. Vairuotojai transporto priemones su vasarinėmis padangomis gali eksploatuoti iki lapkričio 10 dienos, tuomet jos turi būti pakeistos žieminėmis padangomis. Naudojamų padangų protektoriaus gylis taip pat turi būti ne mažesnis nei 3mm. Nuo lapkričio 1-osios jau leidžiama naudoti ir žiemines padangas su dygliais.

Už nepakeistas padangas vairuotojų laukia 5-11 eurų bauda. Be to pareigūnai turi teisę naikinti transporto priemonės techninės apžiūros galiojimą. Tačiau vairuotojui, kuris nepasikeitė padangų ir patenka į eismo įvykį, finansiniai nuostoliai gali būti kur kas didesni – jam gali būti neskiriama net Kasko išmoka.

Pavojingumo lygis

Visų šventųjų diena, minima lapkričio pirmąją, yra viena avaringiausių dienų šalies keliuose. Remiantis draudimo bendrovės BTA duomenimis, eismo įvykių skaičius per Vėlines išauga iki 50 proc, palyginus su įprastu laisvadieniu. Prognozuojama, kad ir šiais metais neišvengsime smulkių susidūrimų, tačiau to išvengti galėtų padėti aktyvesnis naudojimasis viešuoju transportu.

Dažniausiai lapkričio 1 dieną fiksuojami smulkūs eismo įvykiai, nes išaugusiems transporto srautams nėra pritaikytos šalia kapinių esančios aikštelės: automobilius mėginama parkuoti ten, kur papuola, įtalpinti net į mažiausius tarpelius. Keliai bei sankryžos taip pat tokiam intensyviam eismui nepritaikytos, todėl susidaro kamščiai.

Išsiruošusiems į ilgą visos dienos kelionę specialistas pataria ne tik saugoti automobilį, nepalikti jame vertingų daiktų, bet ir nepervertinti savo jėgų vairuojant.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų