Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininkas Edmundas Pupinis kreipėsi į Lietuvoje išrinktus Europos Parlamento narius dėl Europos Sąjungos Bendrosios žemės ūkio politikos ateities.

Kreipimesi pažymima, kad žemės ūkio sektorius ir kaimo plėtra yra neatsiejama Lietuvos ekonomikos ir visuomenės dalis, o netolygi žemdirbiams teikiama parama iškraipo situaciją bendroje ES rinkoje ir neužtikrina sąžiningos ir nediskriminacinės konkurencijos tarp valstybių narių. Atlikti žemės ūkio ir maisto sektoriaus tyrimai parodė, kad tiesioginė parama darė didelę įtaką šalies žemės ūkio vystymuisi ir sušvelnino dabartinės pasaulinės ekonominės krizės pasekmes Lietuvoje.

Kaip pažymi E. Pupinis, jau septynerius metus būdami visateisiai ES nariai, Lietuvos žemdirbiai negali naudotis Bendrosios žemės ūkio politikos teikiamomis galimybėmis vienodai su kitų valstybių narių ūkininkais. Pasak jo, tiesioginės paramos lygis ir siūloma metodika kelia abejonių, ar dar kurį laiką nebus toleruojama „dviejų greičių politika“, t. y. išskiriamos senosios ir naujosios ES narės.

Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininkas E. Pupinis Europos Parlamento nariams pateikė galutinai suderintą Lietuvos poziciją dėl Bendrosios žemės ūkio politikos ateities.

Europos Parlamente balsavimas dėl Europos Komisijos komunikato „BŽŪP artėjant 2020 m.“ vyks birželio mėnesį.


Rašyti komentarą...
R
R
2011-05-27 14:45:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
Atsibudo. Jauciasi, kad iki rinkimu beliko tik pusantru metu... O mes, paprasti Lietuvos zmones, norime tvarkos ir teisingumo musu valstybeje...
Atsakyti
0

2011-05-27 18:04:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
<div class="badCommentText">Komentaras buvo pašalintas dėl neetiško, reklaminio ar įžeidžiančio turinio.</div>
Atsakyti
0

Q
Q
2018-07-09 13:26:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
Niekas nedraudzia paciam rinkimuose dalyvaut, gal kazka pavyktu geriau nuveikt valdzioje, ne tik kritikuoti be argumentu.. Linkejimai paprastam zmogui nuo paprasto zmogaus..
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų