Lietuvos mokinių parlamentas inicijuoja akciją, kurios tikslas – išreikšti nepasitenkinimą valdžios ir mokytojų konfliktu. Dėl jo mokiniai jaučiasi situacijos įkaitais.
Akcijos, kuri visoje šalyje kovo 4 d., metu 8–12 klasių mokiniai apie dešimt minučių vaikščios numatytų gatvių perėjomis. Šitaip siekiama atkreipti visuomenės bei valdžios dėmesį į tai, jog dėl vis gilėjančių švietimo sistemos problemų labiausiai kenčia mokiniai.
„Pagrindinė mūsų akcijos idėja – parodyti, kad kol mokytojai ir valdžia neranda sutarimų bei bandoma panaikinti švietimo problemų padarinius, o ne tikrąsias priežastis, mes esame nežinomybėje, kuri stipriai veikia mūsų gyvenimą“, – teigė akcijos koordinatorius, Lietuvos mokinių parlamento narys Linas Kuklerius.
Mokinių atstovai akcentuoja, kad rezultatyvaus dialogo tarp Vyriausybės ir mokytojų nebuvimas sukėlė neigiamų pasekmių: mokytojai piktinasi nepakankamu jų problemoms skiriamu dėmesiu, visuomenė skaldosi į stovyklas, mokiniai nesijaučia saugūs.
„Šiandien eidamas į mokyklą negaliu būti tikras, kad pamokoje rasiu mokytoją, o jei rasiu, ar jis tikrai man kokybiškai suteiks žinias.
Mums nuolatos kalbama apie brandos egzaminų svarbą mūsų gyvenime, o šiandien net negalime būti garantuoti, kad egzaminų sesija įvyks“, – kalbėjo L. Kuklerius.
Lietuvos mokinių parlamentas atkreipia dėmesį, kad dabartinė švietimo sistemos situacija reikalauja nedelsti ir priimti gerai apgalvotus sprendimus, atsižvelgiant į visų mokyklos bendruomenės narių interesus.
Mokiniai laikosi nuomonės, kad turi būti užtikrinamos kuo geresnės ir mokytojų darbo sąlygos, nes mokytojai daro itin didelę įtaką asmenybės formavimuisi bei mąstymui.