• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pro-rusiškais pasisakymais pagarsėjęs, bei keliose savivaldybėse pergalę užsitikrinęs kandidatas į prezidentus Eduardas Vaitkus, susilaukė Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) dėmesio – komiteto pirmininkas Arvydas Pocius patvirtino, jog komitetas kreipsis į Valstybės saugumo departamentą, prašant įvertinti Eduardo Vaitkaus pasisakymus.

Pro-rusiškais pasisakymais pagarsėjęs, bei keliose savivaldybėse pergalę užsitikrinęs kandidatas į prezidentus Eduardas Vaitkus, susilaukė Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) dėmesio – komiteto pirmininkas Arvydas Pocius patvirtino, jog komitetas kreipsis į Valstybės saugumo departamentą, prašant įvertinti Eduardo Vaitkaus pasisakymus.

REKLAMA

Šis klausimas buvo planuojamas svarstyti trečiadienio rytą vykusiame Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) posėdyje. NSGK nariai nusprendė kreiptis į VSD, prašant įvertinti E. Vaitkaus pasisakymų prieš rinkimus turinį – tiesa, tai buvo nuspręsta ne posėdžio metu.

NSGK pirmininkas Arvydas Pocius naujienų portalui patvirtino, jog NSGK kreipsis į Valstybės saugumo departamentą.

„Svarstymų kaip tokių nebuvo, buvo pasikalbėjimas. Paprašysime VSD vertinimo ir tiek“, – komentavo A. Pocius.

REKLAMA
REKLAMA

„Taip, bus kreipiamasi“, – pridūrė politikas.

Apie svarstymą kreiptis į VSD, A. Pocius užsiminė vakar.

„Buvo užduotas klausimas dėl Vaitkaus pasisakymų prieš rinkimus. Tai mes ryt turėsime NSGK posėdį, kuriame tarp kitų klausimų pasitarsime, pasvarstysime, ar verta mums kaip komitetui inicijuoti kokį nors tyrimą ar užprašyti VSD kažkokio vertinimo“, – antradienį Eltai teigė NSGK pirmininkas Arvydas Pocius.

REKLAMA

NSGK pirmininkas pripažįsta, kad dėl kai kurių E. Vaitkaus pasisakymų kyla pagrįstų klausimų.

„Tie siūlymai, kad Lietuva turi išstoti iš NATO, iš Europos Sąjungos – tai yra absurdas“, – sakė jis.

Visgi, politikas teigia, kad, visų pirma, reikėtų detaliau įvertinti šių pasisakymų turinį, o ne skubėti smerkti.

„Rinkimai yra rinkimai. Žmonės kartais darydami rinkiminį šou aštriau pasisako tam, kad atkreiptų dėmesį, sukeltų ažiotažą ar kažkokią diskusiją. Tai čia per tą prizmę pasižiūrėjus nereikia skubėti smerkti“, – svarstė jis.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau rinkimų rezultatai Rytų Lietuvoje, pasak A. Pociaus turėjo ir pozityvią pusę.

„Mes pamatėme, kiek žmonių palaiko tą žmogų, kuris kalba būtent apie tuos dalykus – apie išstojimą iš NATO, iš Europos Sąjungos, kad nereikia konfliktuoti su Rusija, kad nereikia jos erzinti ir t.t.“, – svarstė NSGK pirmininkas.

„Tai atskleidžia, kur dar reikia mums visiems: tiek Vyriausybei, tiek politikams, tiek institucijoms padirbėti. Švietimo ministerija irgi turi atkreipti dėmesį į žmonių švietimą ir auklėjimą, ugdymą“, – pabrėžė A. Pocius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pagarsėjo pro-rusiškais pasisakymais

Sekmadienį vykusiuose prezidento rinkimuose save išsikėlęs kandidatas E. Vaitkus Šalčininkų ir Visagino savivaldybėse surinko daugiausia rinkėjų balsų – atitinkamai 39,91 ir 37,8 proc.

E. Vaitkus yra pagarsėjęs dėl savo išsakytų kontraversiškų teiginių – anksčiau jis sakė, jog 5G ryšys bus panaudotas piliečių minčių kontrolei, debatų metų teigė, jog žmogaus sukelta klimato kaita – mitas.

Tačiau, bene daugiausiai dėmesio kandidatas susilaukė dėl jo požiūrio į gynybą ir užsienio politiką.

REKLAMA

E. Vaitkus plačiai dalijosi savo nuomone, kad Rusija nėra grėsme Lietuvai.

„Rusija nėra grėsmė Lietuvai. Kaip ir Latvija ar Švedija. Dėl JAV – nesu garantuotas, nes po 1947 metų , kai buvo įkurta CŽV, JAV nuvertė virš 50 vyriausybių įvairiose pasaulio šalyse. Todėl aš nesutinku su kliedesiais tų, kurie sako – Rusija yra grėsmė.

Naujienų portalo tv3.lt laidoje „Dienos pjūvis“ kandidatas tvirtino, kad karą Ukrainoje pradėjo „neteisinga vakariečių užimta linija Rusijos atžvilgiu“.

REKLAMA

„Šitą karą pradėjo mūsų vakariečių neteisinga užimta linija Rusijos atžvilgiu. <...> Pacituosiu Lenkijos vadovo žodžius, kad šitas karas yra pigus <...>. Jo privalumas yra tame, kad jis pigus, nes Amerikos kariai „not dying“ (liet. nemiršta) ir užtat šitą karą reikia tęsti, nes vargšai ukrainiečiai žūva. Man ir ukrainiečių gaila, ir rusų šitoje vietoje gaila, dvi broliškos tautos tarp savęs mušasi visiškai be tikslo“, – sakė E. Vaitkus.

Nors jis pridūrė, kad karinius veiksmus pradėjo rusai, tačiau tvirtino, kad Ukraina turėtų susitarti su Rusija.

Nuo kada pasisakymas, kad "kaimynai turi skaitytis vieni su kitais ir kalbėtis" yra nusikalstamas? Žmogų kaltina, kad jis nori taikos ir nenori žudynių. Tai kur mes einame? Gal tikrai tiesiai i karą
kažkoks pensininkas Vaitkus baisi grėsmė saugumui,matyt silpni valdžios pamatai kad bijo kažkokio pensininko,kuris laisvai nesislapstydamas kalba ir pasisako nėra priešas,nes jis matomas,daug pavojingesni tie kurie užsislaptinę
Tai klausimas, kai borisas ragino išstoti britus iš ES, jis čia prokremliškas, ar koks? Ar tokia nuomonė gali būti nusikaltimas?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų