Dėl PVM lengvatos maistui lauks finansų ministro verdikto

Priėmęs svarstyti siūlymus šviežiai mėsai ir žuviai bei maisto produktų krepšeliui taikyti lengvatinį 5 proc. pridėtinės vertės mokestį (PVM), Seimas padarė pertrauką ir dėl jų balsuos vėliau, konservatoriams paprašius pertraukos - jie pareiškė norintys išgirsti finansų ministro Rimanto Šadžiaus poziciją.

„Darbiečių“ frakcijos vadovas Kęstutis Daukšys siūlo priimti Pridėtinės vertės mokesčio bei Žemės ūkio, maisto ūkio ir kaimo plėtros įstatymų pataisas. Jis siūlo mažesnį PVM nustatyti duonai, makaronams, kruopoms, pieno produktams, sviestui, šviežiai mėsai ir žuviai, aliejui, miltams, daržovėms, vaisiams bei cukrui.

Libersąjūdiečių lyderis Eligijus Masiulis piktinosi, kad produktų sąraše nėra druskos ir pipirų.

K.Daukšys atmetė opozicijos lyderio Andriaus Kubiliaus priekaištus, kad tokios pataisos naudingos buvusio Darbo partijos įkūrėjo Viktoro Uspaskicho šeimos verslui.

„Jo pataisos praktiškai neliečia“, - teigė K.Daukšys.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė 2013 metais teigė, kad mažesniu PVM tarifu mėsai suinteresuotas vienas iš tuometinės valdančiosios koalicijos partnerių. Pasak jos, lengvatos tiesioginės naudos vartotojams neduoda - tik verslui. Europarlamentaro V.Uspaskicho šeima valdo mėsos perdirbimo įmonę „Krekenavos agrofirma“.

REKLAMA

Įprastas PVM tarifas šiuo metu yra 21 proc., jis galioja nuo 2009 metų rudens.

Premjeras socialdemokratas Algirdas Butkevičius palaiko siūlymą pridėtinės vertės mokesčio lengvatą taikyti tik šviežiai ir atšaldytai mėsai.

PVM lengvata gali būti svarstoma tik dėl šviežios ir atšaldytos mėsos, nes šita įstatymo lengvata tikriausiai sudarytų galimybę mažiau importuoti iš kitų šalių šviežia ir atšaldytą mėsą į Lietuvą. Manau, kad tai daugiau šviežios ir atšaldytos mėsos būtų parduodama prekybos centruose arba tiesiog tie žmonės, kurie parduoda turguje aiškiai deklaruotų, kur ta mėsa pagaminta“, – ketvirtadienį Seime žurnalistams sakė Vyriausybės vadovas.

Jis taip pat teigė negalįs pritarti siūlymams PVM lengvatą taikyti ir kitiems produktams.

„Dėl kitų PVM lengvatų maisto produktams negalėčiau pritarti šiuo metu, nes Lietuvoje ir dabar mokesčiai mažiausi. Tada PVM surinkimai ženkliai sumažėtų“, – teigė A.Butkevičius.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų