Dėl pensinio amžiaus atleidžiami valstybės tarnautojai galės gauti išeitinę išmoką

Pensinio amžiaus sulaukę ir dėl to atleidžiami valstybės tarnautojai galės gauti dviejų mėnesių išeitinę išmoką.

Seimas šią savaitę priėmė Valstybės tarnybos įstatymo pataisą, kad sukakus 65 metams atleidžiamam valstybės tarnautojui išmokama dviejų mėnesių jo vidutinio darbo užmokesčio dydžio išeitinė išmoka.

Pakeitimai įsigalioja nuo sausio ir bus taikomi pareigas einantiems valstybės tarnautojams ir valstybės pareigūnams, kuriems 65 metai sukanka po šio įstatymo įsigaliojimo.

Išeitinė išmoka nebūtų mokama, jei valstybės tarnautojo pareigas ėjęs asmuo būtų pripažintas padaręs tarnybinį nusižengimą, už kurį jam turėtų būti skirta tarnybinė nuobauda – atleidimas iš pareigų.

Jeigu dėl tokio tarnautojo būtų atliekamas tarnybinio nusižengimo tyrimas, išeitinė išmoka būtų išmokama priėmus sprendimą dėl pažeidimo.

Atitinkamos pataisos dėl pareigūnų įtvirtintos Vidaus tarnybos statuto, Diplomatinės tarnybos įstatymo, Specialiųjų tyrimų tarnybos įstatymo, Prokuratūros įstatymo, Krašto apsaugos sistemos organizavimo ir karo tarnybos bei kituose įstatymuose.


Rašyti komentarą...
t
tiek
2020-11-15 11:36:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
o kokia tvarka į pensiją įšleidžiami Airijos , Švedijos ,Norvegijos ,Danijos ,Vokietijos valstybės tarnautojai? Kur diskusija visuomenėje (juk vėl lendama į mokesčių mokėtojų "kišenę" praktiškai spjovus į jų nuomonę) .Kodėl Seime tokie dalykai svarstomi , ir kaip iš dangaus nuleidžiami mokesčius sunešantiems piliečiams su jai nė nepasitarus? Išvada: senai būtina Seimo , Vyriausybės darbo kontrolė , dabartinė padėtis yra niekaip nepateisinama ,net ir tos baigiančios susimaut "atstovaujamosios" sistemos atveju.
V
Atsakyti
-2

D
2020-11-15 11:52:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
Teisingai daro, valstybinėse įstaigose
dirbantys turi būti atleisti kai tik jiems sukanka pensijinis amžius. Nes dauguma į tas valstybinės įstaigas pakliūna per pažįstamus,
Atsakyti
-1

P
Protas
2020-11-15 11:54:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nepamiršk, tu gyveni Lietuvoje, o čia kainos europinės, o atlyginimai afrikietiški.
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (10)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų