Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Maitinimo sąlygomis nepatenkintas nuteistasis Darjušas S. padavė Lietuvos valstybę į teismą su nekukliu 10 tūkst. eurų ieškiniu.

Maitinimo sąlygomis nepatenkintas nuteistasis Darjušas S. padavė Lietuvos valstybę į teismą su nekukliu 10 tūkst. eurų ieškiniu.

REKLAMA

Šią bylą išnagrinėję Regionų apygardos administracinio teismo Kauno rūmų teisėjai nusprendė, kad nuteistojo teisės buvo pažeistos ir jam priteisė 735 eurų kompensaciją.

Su per maža suma nesutikęs vyras kreipėsi į Lietuvos vyriausiąjį administracinį teismą. Sprendimą skundė ir Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos atstovai.

Apeliacinėje instancijoje nuspręsta nuteistojo skundą atmesti, o įkalinimo įstaigos – tenkinti iš dalies. Teismas nusprendė sumažinti priteistą žalą iki 300 eurų.

Speciali mityba

Nuteistasis į teismą kreipėsi, nes laikotarpiu nuo 2019 m. lapkričio 29 d. iki 2020 m. vasario 1 d., atliekant bausmę Pravieniškių pataisos namuose-atvirojoje kolonijoje, jam nebuvo tiekiamas dietinis maitinimas.

REKLAMA

Toks maistas, anot nuteistojo, jam priklauso dėl ligos ir yra paskirtas gydytojo neterminuotai. Todėl nuteistajam ilgą laiką teko gyventi badaujant, o pabandžius valgyti kildavo rimtų problemų dėl virškinamojo trakto.

Nuteistasis teigė, kad dėl minėtų įkalinimo įstaigos veiksmų jis patyrė neturtinę žalą, pasireiškusią fiziniais nepatogumais, neigiamais dvasiniais išgyvenimais bei sutrikusia sveikata.

Nesutiko su skundu

Pravieniškių pataisos namų atstovai su pareiškėjo skundu nesutiko, prašė jį atmesti kaip nepagrįstą.

Atsakovo atstovas nurodė, kad nuteistasis į įkalinimo įstaigą atvyko 2019 m. rugpjūčio 12 d., tačiau į asmens sveikatos priežiūros specialistus nesikreipė.

Jis į Pravieniškių pataisos namuose dirbančius asmens sveikatos priežiūros specialistus kreipėsi tik 2019 m. spalio 10 d., dietinis maitinimas jam nebuvo paskirtas.

Nuteistajam dėl tam tikrų negalavimų buvo paskirtas tik medikamentinis gydymas. Po paskirto gydymo nuteistasis pakartotinai dėl virškinimo sutrikimų į asmens sveikatos priežiūros specialistus kreipėsi tik 2020 m. sausio 15 d.

REKLAMA
REKLAMA

Šio vizito metu nuteistajam kaip papildoma priemonė buvo paskirtas dietinis maitinimas. Tada jis atsidūrė sąraše nuteistųjų, kurie maitinami pagal dietinio maitinimo valgiaraštį.

Teismo verdiktas

Teismas pažymėjo, kad byloje esantys įrodymai patvirtina, jog pareiškėjo medicininiuose dokumentuose 2019 m. sausio 14 d., 2019 m. vasario 14 d. buvo padarytas gydytojo įrašas, jog pareiškėjui paskirta dieta neterminuotai, o 2020 m. sausio 15 d. paskirtas dietinis maitinimas.

Teismas nurodė, kad įkalinimo įstaigos atstovas neneigia aplinkybės, jog pareiškėjui atvykus į Pravieniškių pataisos namus, jo asmens sveikatos istorijoje buvo duomenys apie skirtą dietinį maitinimą.

Teismas, atsižvelgęs į bylos aplinkybes, įvertino, kad įkalinimo įstaigos atstovas, būdamas apdairus ir rūpestingas, pareiškėjui atvykus į Pravieniškių pataisos namus, turėjo galimybę iškart susipažinti su pareiškėjo medicinine dokumentacija, kuri keliauja kartu su nuteistuoju, ir iš šios dokumentacijos sužinoti apie pareiškėjui gydytojo paskirtą dietinį maitinimą.

Kaip jau minėta, pirmos instancijos teismas padarytos neturtinės žalos dydį įvertino 735 eurais. Tačiau apeliacinėje instancijoje ši suma buvo sumažinta iki 300 eurų. Ši teismo nutartis jau yra neskundžiama.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų