Lietuvoje skursta beveik kas penktas vaikas - iš viso apie 140 tūkstančių. Daugelis jų auga gausiose šeimose. Darbo rinkoje skurstančių vaikų tėvai nepageidaujami, nors patys nenori gyventi vien iš pašalpų, rašo „Lietuvos žinios“.

Neseniai paskelbtas tyrimas parodė, kad iš visų Europos Sąjungos valstybių Lietuvos vaikų padėtis kone prasčiausia. Gimstamumo rodikliai mūsų šalyje mažiausi, o žemiau skurdo ribos gyvenančių vaikų skaičius - didžiausias. Tai patvirtino ir vaiko teisių apsaugos kontrolierė Rimantė Šalaševičiūtė. Ne veltui jos vadovaujama įstaiga 2008-uosius paskelbė skurdo metais.

Vaikystė, praleista kenčiant skurdą, daro neigiamą įtaką asmens psichikai, nesuformuojami vaiko įgūdžiai gyventi visuomenėje. Dažnai tokie vaikai net nelinkę siekti išsilavinimo, o suaugę gyvena su tėvais. Kai sukuria savo šeimą, nemoka nei planuoti jos biudžeto, nei auklėti atžalų.

Šiuo metu vaikų skaičius šeimose nebeužtikrina normalios kartų kaitos - tėvų kartą keičia perpus mažesnė vaikų karta. Gimdyti ir auginti kuo daugiau vaikų skatinama tik žodžiais, nes valstybės parama gausioms šeimoms - minimali. Blogiausia, jog ši parama suvedama į pašalpas. Visiškai nesirūpinama tuo, kad skurdžių šeimų galvos galėtų dirbti ir užsidirbti gyvenimui. Nė viename įstatyme, kuris siejamas su darbo rinka, neįvardytos jokios lengvatos, taikytinos gausioms šeimoms. Nors tokios lengvatos numatytos žmonėms su negalia, studentams, mažamečius vaikus auginantiems tėvams.

REKLAMA

Visuomenėje vis dar vyrauja nuomonė, kad gausios šeimos - asocialios, esą tėvai nedirba, vaikus gimdo tik dėl pašalpų. Tačiau Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus įstaigos atliktas tyrimas parodė, jog tik 11 proc. gausių šeimų įtrauktos į socialinės rizikos asmenų sąrašus.

Susitikusi su gausiomis šeimomis, gyvenančiomis kaimuose ir nedideliuose rajonų centruose, R.Šalaševičiūtė įsitikino, kad jos nereikalauja iš valstybės dovanų maišų, tik prašo vieno dalyko - padėti įsidarbinti. Ši problema itin skaudi mamoms, kurios beveik niekur nepageidaujamos.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų