Išėję į gatvę ir pamatę Lietuvos karį – padėkokite jam. Tiesiog prieikite ir pasakykite: “Ačiū”. Ačiū už tai, kad galime ramiai ir laisvai gyventi.

Po sovietinės okupacijos fizinio išsilaisvinimo mūsų mintyse ilgam buvo likusi psichologinė okupacija, kuri perspindavo su Stokholmo sindromu bei saves nuvertinimu. Beveik 50 metų tautos savimonė buvo naikinama. Sugriauta tarpukario Lietuvos besivystanti ekonomika, sunaikinta, grįsta eksportu ir rinkos ekonomika, pramonė, vietoj to sovietai pastatė klaikius pramoninius monstrus gaminančius niekam nereikalingus produktus bei teršančius viską aplinkui.

Ačiū už juodą darbą

Kiekvieną rytą tūkstančiai Lietuvos piliečių žingsniodavo į savo darbus, kad gautų apgalėtiną algą už kurią galėtų nusipirkti tos pačios klaikios pramonės pagamintus klaikius produktus ir turėtų teorinę galimybę gauti savo išsvajuotus 9 kvadratinius metrus gyvenamojo ploto asmeniui betono luituose. Geležnių dantų pilna burna tapo siekiamybė, o “dačios” su 6 arais žemės turėjimas rode aukštesnį padėtį vsuomenėje, nes dabar gali nebestovėti kilometrinėje eilėje norėdmas nusipirkti kilogramą bulvių, o gali visa laisvalaikį leisti pirmykštės visuomenės sąlygomis kasdamas daržoves, uogas ir žoles.

REKLAMA

Tokiomis sąlygomis turėjo atsikurti mūsų valstybė. Turėjo atsikratyti sovietinio viruso, tapti atspariam jam. Tokiomis sąlygomis pradėjo kurtis mūsų kariuomenė.

Mūsų laimei ir mūsų nelaimei beveik visa sovietinės kariuomenės turėta ginkluotė buvo išgabenta iš Lietuvos. Vyrai ir moterys, tokie patys kaip mūsų kaimynai, kaip mes, tapdavo kariais. Be ginklų, šaudmenų, įrangos. Tik su aiškiu tikslu – apginti Lietuvą. Tie kariai nemokėjo nieko. Jų karybos mokslai prasidėjo nuo klaidų, bandymų, atkaklumo ir neišmatuojamo patriotiškumo. Diena iš dienos. Mėnuo po mėnesio. Metai po metų. Šie žmonės tobulėjo. Mūsų kariuomenė stiprėjo. Mūsų laimei, mes galėjome iš naujo kurti Lietuvos kariuomenės struktūrą, ginkluotę ir taktiką. Mūsų kariuomenė nebuvo priklausoma nuo rusiškos ginkluotės. Galėjome kurti kariuomenę pagal vakarietiškus, aukštus, profesionalius standartus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų