Dar viena viltis dėl Nacionalinio stadiono: teismas atvėrė kelią pasirašyti statybų sutartį

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) atvėrė kelią pasirašyti Nacionalinio stadiono Vilniuje statybų rangovo sutartį.

LAT atsisakė priimti bendrovės Vilniaus nacionalinis stadionas skundą dėl savivaldybės sprendimo pašalinti ją iš koncesijos konkurso, pranešė savivaldybė.

Vilniaus mero atstovas spaudai Aleksandras Zubriakovas BNS sakė, kad ši galutinė nutartis atveria savivaldybei kelią užbaigti derybas su konkursą laimėjusia koncerno „Icor“ bendrove „Axis industries“ ir jau rudenį pasirašyti sutartį.

„Yra pašalintos visos kliūtys tęsti derybas su konkurso nugalėtoja pripažinta bendrove „Axis industries“ ir pasirašyti sutartį. Šį ir kitą mėnesį bus tęsiamos derybos su įmone“, – teigė jis.

Pasak savivaldybės, LAT teisėjų kolegija nusprendė, kad skunde nekeliama teisės klausimų, kurie atitiktų bylos peržiūrėjimo kasacine tvarka pagrindus.

„Sprendimas nepriimti skundo parodo, kad savivaldybė bei projekto komisija buvo teisūs, iš naujo pašalindami bendrovės Vilniaus nacionalinis stadionas pasiūlymą, o visos konkurso procedūros gali būti toliau tęsiamos su vieninteliu konkurse likusiu dalyviu, bendrove „Axis Industies“, – pranešime teigia savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis.

Lietuvos apeliacinis teismas liepos 5 dieną nutarė, kad savivaldybė pagrįstai pašalino bendrovę Vilniaus nacionalinis stadionas iš sporto komplekso statybų konkurso. Taip pat buvo panaikintos laikinosios apsaugos priemonės.

Nuo kovo pradžios bendrovės prašymu Vilniaus apygardos teismas buvo uždraudęs savivaldybei pasirašyti sutartį su „Axis Industries“. Kiek vėliau laikinųjų apsaugos priemonių mastas buvo sumažintas, tačiau draudimas sudaryti sutartį buvo likęs galioti.

Įmonė teisme siekė, kad būtų panaikintas savivaldybės sprendimas atmesti jos preliminarų pasiūlymą, nekviesti dalyvauti tolesnėse procedūrose, įpareigoti savivaldybę pripažinti, kad įmonė atitinka reikalavimus ir vertinti jos pasiūlymą.

REKLAMA

Vasario pabaigoje Vilniaus taryba pritarė 79,9 mln. eurų vertės Nacionalinio stadiono statybų sutarčiai su „Axis Industries“. Tuomet sutartį planuota pasirašyti per mėnesį.


Rašyti komentarą...
d
dzidulis
2019-08-18 16:06:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jo jau kaina siekia ir 100 000 000 už toky supista stadiona kuris talpins vos 15 000 žiūrovū nerealu netais laikais stalininas žmones trėmė y sibira tokius kaip simašių ir podersky y sibiro taigas vežt o tokius kaip icoro pinigu vergai prie ausros vartų kart jobtvaimat nachuj nekeikus kur matyta tokia kaina jai serbai ruosesi statyt 60 000 vietų stadiona ir kaina 150 000 000 milijonų kur regėta ir proektas be rysio kazkoks pauksčū lizdas ir va šimašius kala kad bus nacionalinis stadionas kaune daidesnis bus virs 15 000 vietu ir pagal proekta graziau atrodo koks nacionalinis stadionas be šildomos dangos šimašiuj ir poderskiuj dar y pirma klasę eit reikia tokie plūgai kad trūksta žodzų vns bent jau proektas grazus buvo ir vizulkes o ne supisto ikoro(rubikono) kazkoks gandralizdis
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų