Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vertindamas Lietuvos šiuo metu patiriamą neteisėtų migrantų krizę Atviros Rusijos fondo vadovas Michailas Chodorkovskis sako neabejojantis, kad migrantų antplūdį diriguojantis Baltarusijos režimas daro paslaugą Kremliui.

Vertindamas Lietuvos šiuo metu patiriamą neteisėtų migrantų krizę Atviros Rusijos fondo vadovas Michailas Chodorkovskis sako neabejojantis, kad migrantų antplūdį diriguojantis Baltarusijos režimas daro paslaugą Kremliui.

REKLAMA

„Esu tikras, kad pabėgėlių krizė kryptingai išprovokuota, siekiant padaryti spaudimą Lietuvai, Lietuvos valdžiai ir visuomenei. Tai ne tik logiška, bet ir esama tam pakankamai įrodymų. Ar Lukašenka veikia pats, aš tuo visiškai netikiu, Lukašenka daro paslaugą Kremliui“, – žurnalistams penktadienį „Rusijos forume“ sakė M. Chodorkovskis.

Tuo metu Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis teigia, kad Lietuva turi praktinių įrodymų, jog Kremlius bent netiesiogiai prisidėjo prie migrantų krizės.

„Pirmieji bandymai instrumentalizuotos migracijos vyko prie Norvegijos ir Suomijos sienų iš Rusijos teritorijos, kuomet pabėgėliai atsidurdavo prie sienos ant dviračių. Kai kuriais atvejais netgi už poliarinio rato. Turbūt sudėtinga gauti tiek dviračių už poliarinio rato, akivaizdu, kad jiems kažkas turėjo padėti.

REKLAMA

Matome, kad Lukašenka, pasiėmęs buvusį pavyzdį, jį ištobulino ir padarė iš to visą verslą, visą struktūrą. Ar Rusijos režimas šiandien aktyviai prisideda prie pervežimo, bilietų pardavimo, tam galbūt tiesioginių įrodymų šiandien neturime. Bet mes dažnai fiksuojame vieną faktą, kad Rusija bando pelnytis iš chaoso“, – žurnalistams sakė G. Landsbergis.

Kas laukia režimo?

Paprašytas prognozuoti, kad laukia Rusijos režimo po šiųmečių Dūmos rinkimų, G. Landsbergis teigė, kad režimas išliks ir artimiausiu metu niekas nesikeis.

„Režimas buvo, yra ir artimiausiu metu išliks toks pat, niekas nepasikeitė. Jis yra už korupciją, jis yra nusikalstamas, jis žudo oponentus. Jeigu Vakarų valstybės neranda būdo režimo veikimo galimybių apriboti, tai jis skverbiasi į Vakarus. Jis parduoda savo korupcinius būdus, savo idėjas parduoda Vakarams“, – sakė ministras.

Būtent dėl tos priežasties, jo teigimu, demokratinėms pasaulio valstybėms reikia veikti vieningai.

REKLAMA
REKLAMA

„Mums kaip niekada svarbu patvirtinti demokratinių pasaulio valstybių sąjungą prieš nedemokratines valstybes. Nes mes matome šiokį tokį poslinkį ieškoti naujų sąjungų, kurti naujus aljansus. Viską turime daryti, kad demokratiniai aljansai išliktų, jie kurtų pasaulio taisykles, antraip atsidurtume labai pavojingoje situacijoje“, – prognozavo G. Landsbergis.

Tuo metu M. Chodorkovskis, paklaustas, kaip galima keisti situaciją, turint omenyje, kad Kremliui palankioje Rusijos žiniasklaidoje platinama daug propagandos, sakė, kad šalies gyventojams reikia pateikti alternatyvų požiūrį.

„Pirma, reikia padaryti išvadą, kad kažką reikia apskritai dėl to daryti. Asmeniškai manau, kad reikia. Antra, mes vis dar turime galimybių informuoti Rusijos visuomenę ir pateikti alternatyvų požiūrį į tai, kas vyksta. Šių galimybių mažėja, bet jų yra. Bet iš principo, žiniasklaidos priemonės, kurios netarnauja režimui, yra išspaudžiamos iš šalies“, – sakė M. Chodorkovskis.

REKLAMA
REKLAMA

Apgręžė 30 migrantų

Praėjusią parą pasienyje su Baltarusija apgręžta apie 30 migrantų, vienam leista atvykti humanitariniais pagrindais, penktadienį skelbia Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Migrantai apsukti Ignalinos ir Vilniaus rajonuose.

Praėjusią parą vienam užsieniečiui leista atvykti į Lietuvą dėl humanitarinių priežasčių. Tai atsispindi ir Statistikos departamento pateikiamuose duomenyse.

Be kita ko, patruliuojantys pasieniečiai porą sykių stebėjo signalinių raketų paleidimus Baltarusijos teritorijoje, jos gilumoje iššauti keli pavieniai šūviai.

„Lietuvos VSAT pareigūnai ir jiems talkinantys kariai tarnybinių ginklų, specialiųjų priemonių ar fizinės prievartos veiksmų nenaudojo. Incidentų nefiksuota. Patruliavimas toliau vykdomas sustiprintu režimu“, – teigė tarnybos atstovas Rokas Pukinskas.

Į Lietuvą per sieną su Baltarusija šiemet pateko daugiau nei 4,1 tūkst. neteisėtų migrantų. Lietuva kaltina Minsko režimą migrantų srautų organizavimu ir vadina tai hibridine agresija. Dėl jos šalyje paskelbta ekstremali situacija.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų