Centro partija-tautininkai po rinkimų nusitaikys į Konstitucinį teismą ir Generalinę prokuratūrą Partijos pristato savo rinkimų programas

Save stipriausia antisistemine partija vadinanti Centro partija-tautininkai po Seimo rinkimų žada keisti „ydingą valstybės santvarką“. Tarp partijos planų – teismų sistemos keitimas, Konstitucinio Teismo ir Generalinės prokuratūros pertvarka.

10

Centro partija-tautininkai trečiadienį naujienų agentūros BNS ir Vyriausiosios rinkimų komisijos rengiamoje spaudos konferencijoje pristatė savo programą 2020 metų Seimo rinkimams.

(10 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Centro partija-tautininkai po rinkimų nusitaikys į Konstitucinį teismą ir Generalinę prokuratūrą

Taisys „ydingą valstybės santvarką“

Anot partijos pirmininko Naglio Puteikio, Centro partija-tautininkai žada keisti Lietuvoje esą susiklosčiusią „ydingą valstybinę sistemą“. 

„Manome, kad šitos valstybės pagrindas šiuo metu yra turtingųjų, pačių galingiausių, įžūliausių piliečių, įžūliausių korporacijų gynimo įrankis. Valstybė taip yra sukonstruota, kad ji atstovauja patiems įtakingiausiems. Tuo metu silpnesnius, padoresnius žmones šita sistema skriaudžia“, – žurnalistams trečiadienį kalbėjo N. Puteikis.

Partijos programos pristatyme N. Puteikis negailėjo kritikos Lietuvos teismų sistemai, teismus vadindamas „galingiausių gynėjais“. 

„Manome, kad Konstitucinis Teismas turi būti pertvarkytas todėl, kad 2014 m. liepos mėnesį Konstitucinis Teismas išdavė valstybę ir įvykdė konstitucinį perversmą“, – N. Puteikiui antrino partijos kandidatas Gintaras Songaila.

Anot N. Puteikio – Centro partijos-tautininkų misija yra „sugrąžinti Lietuvą į demokratinių valstybių gretas, atstatyti šitą demokratinę santvarką“.

„Pradėsime šiuos veiksmus nuo teisingumo sistemos atkūrimo teismuose ir prokuratūroje“, – teigė N. Puteikis.

Daugiau dėmesio regionams

Partijos kandidatas profesorius Povilas Gylys teigė, kad partijos planas ekonomikai – „atstatyti balansą tarp to, kas yra Vilniuje su didele kapitalo koncentracija, pajamų koncentracija, ir regionų“. Anot kandidato, tai reikia daryti plėtojant viešąsias paslaugas.

„Kur tik galima, sustabdyti infrastruktūrų naikinimą regionuose. Turiu galvoje, gaisrines, felčerinius punktus, mokyklas ir panašiai. Priešingu atveju ir toliau vyks kapitalo koncentracija Vilniuje ir nuskurdimas regionuose“, – sakė P. Gylys.

REKLAMA

Seimo rinkimuose dalyvaujančios politinės partijos trečiadienį toliau pristato savo rinkimų programas ir rengia trumpas spaudos konferencijas.

09.00–09.30 Krikščionių sąjunga

09.45–10.15 Centro partija - tautininkai

10.30–11.00 Lietuvos žaliųjų partija

11.15–11.45 Lietuva - visų

12.00–12.30 Kartų solidarumas - Santalka Lietuvai

12.45–13.15 Lietuvos socialdemokratų darbo partija

13.30–14.00 Lietuvos socialdemokratų partija

14.15–14.45 Lietuvos Liaudies Partija

15.00–15.30 Lietuvos lenkų rinkimų akcija – Krikščioniškų šeimų sąjunga

Seimo rinkimai vyks spalio 11 dieną.


Rašyti komentarą...
V
Vinculis
2020-09-09 11:31:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kaip nusitaikys? Su kuo? Kol kas žinau vienintelį, galintį atįlikti šį veiksmą. Labai populiarų ir ne iš C-T partijos.
Atsakyti
0

D
Ddd
2020-09-09 13:32:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
Galbut butu nebloga partija ir uz ja galima balsuoti jei ne senas komunistas ir miargaites jieskotojas Gilys
Atsakyti
0

v
vovka
2020-09-09 13:41:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
Va šita frazė iš jų programos tai jau nekokia - ,,Privačias švietimo įstaigas finansuosime taip, kaip ir valstybines". Neee, nebalsuosiu.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (8)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų