Brandos egzaminai šiemet prasidės dviem savaitėmis anksčiau nei pernai Papildyta 14.28 val.

Valstybiniai brandos egzaminai šiemet neatidedami, jie prasidės dviem savaitėmis anksčiau nei pernai. Visų egzaminų trukmė prailginta 15 minučių, o tarp svarbiausių – lietuvių kalbos ir matematikos – egzaminų numatomas 10 dienų tarpas.

Tai ketvirtadienį pranešė švietimo mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė.

„Jeigu visi elgsis atsakingai, galbūt ir abiturientai sutiks gegužės 21 dieną, paskutinį skambutį, mokykloje. Pagrindinė mokslo metų brandos egzaminų sesija pradedama vykdyti birželio 7 dieną – dviem savaitėmis anksčiau nei pernai. Pagrindinė sesija baigsis liepos 2 dieną, – žurnalistams ketvirtadienį sakė J. Šiugždinienė.

Pirmasis egzaminas bus lietuvių kalbos, paskutinis – fizikos. Užsienio kalbų kalbėjimo dalys nukeltos į birželio mėnesį.

Taip pat visų egzaminų laikas prailgintas 15 minučių, atsižvelgiant į pernykščius skundus, kad kai kuriems abiturientams neužteko laiko išspręsti uždavinius. Dalis egzaminų vyks nuotoliniu būdu.

Tarp lietuvių kalbos ir matematikos egzaminų numatytas 10 dienų tarpas.

„Mes siekiame, kad tarp didžiųjų egzaminų, kurie populiariausi tarp mokinių, kad būtų bent savaitės laikotarpis. O kiti, mažesnieji egzaminai, būtų įdėti į tarpus“, – sakė švietimo, mokslo ir sporto viceministras Ramūnas Skaudžius.

Pakartotinė egzaminų sesija vyks liepos 5–20 dienomis. Valstybinių brandos egzaminų rezultatus ketinama paskelbti vėliausiai iki liepos 23 dienos. Apeliacijų rezultatus ketinama skelbti rugpjūčio 3 dieną.

Užduotys nebus lengvesnės

Anot J. Šiugždinienės, tokie sprendimai priimti įvertinus galimus abiturientų praradimus, mokantis nuotoliniu būdu.

„Žinome, kad yra problemų mokantis nuotoliniu būdu, tai nėra tas pats, kas mokytis tradiciškai klasėse, kada mokytojas yra šalia. Taigi vieniems sekėsi lengviau, kitiems sunkiau. Tačiau situacija buvo įvairi. Mes, priimdami sprendimą dėl tokio brandos tvarkaraščio, įvertinome keletą svarbių dalykų.

REKLAMA

Pirmiausiai, pandemijos situaciją. Šiandien dar sunku pasakyti, kada galėsime grįžti į klases. Tikimės, kad galėsime sugrįžti kaip įmanoma anksčiau“, – kalbėjo ministrė.

Taip pat, pasak J. Šiugždinienės, atsižvelgta į moksleivių pageidavimą, kad egzaminų sesija būtų pradėta anksčiau nei pernai ir neatidėta.

Mokyklos ir mokytojai prašomi užtikrinti bet 20 papildomų valandų abiturientų konsultacijoms. Tam papildomai prireiks 390 tūkst. eurų.

„Planuojame tam skirti papildomas lėšas, kad mokytojams būtų atlyginta už papildomą darbą. Mokyklos konsultacijas paskirstys pagal mokyklos poreikį ir tvarkaraštį“, – pridūrė ministrė.

Vis dėlto J. Šiugždinienė patikino, kad šiemet valstybinių egzaminų užduotys nebus palengvintos.

„Tikrai užduotys nėra lengvinamos, nes reikia užtikrinti visų teisėtus lūkesčius, palyginamumą su kitų egzaminų rezultatais“, – pridūrė ministrė.


Rašyti komentarą...
Ą
2021-02-25 14:17:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pamatysim dar blogesnius rezultatus nei pernai..Ypač jei lietuvių rašymo temos bus filosofinės, o matematikos uždaviniai- galvosukiai..
Atsakyti
0

@
@@@@
2021-02-25 14:35:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
Praeitais metais laikiau VBE. Nors tada karantinas trūko 3mėnesius, jautėsi mokymo kokybė. Ji buvo belenkaip prasta. Teko net matematikos korepetitorių samdytis, nes žinojau, kad nieko gero nebus.. O čia beveik visus metus online sėdi ir nežinia ar jiems pavyks žmoniškai išlaikyt. Ir nepradėkit rašyt, kad "nemoka mokytis, ką veikėte 12 metų ir t.t" Palinkėsiu didžiausios sėkmės dabartiniams abiturientams..
Atsakyti
-1

1
1234
2021-02-25 14:42:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
Čia viskas apgalvota: bus VBE, bus neišlaikiusių arba prastai išlaikius. Į apmokamą vietą nepapuls, teks mokėt už studijas, jos brangs.. Tai taip gausis, kad aukštas išsilavinimas šiek tiek prasčiau besimokantiems mokiniams nebus pasiekiamas, nebent turės pinigų
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (15)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų