Birutė Vėsaitė prie socialdemokratų kviečia prisijungti Sausio 13-osios nusikaltimus paneigusį Algirdą Paleckį Socdemai atsiribojo nuo politikės pasisakymų

Valdančiosios Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) narė, parlamentarė Birutė Vėsaitė kviečia į LSDP grįžti neseniai apie pasitraukimą iš Socialistinio liaudies fronto pranešusį ir už Sausio 13-osios nusikaltimų neigimą kaltu teismo pripažintą Algirdą Paleckį.

Apie tokią poziciją B. Vėsaitė paskelbė savo paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“.

„Tikrai, laikas Tau, Algirdai, grįžti ir sustiprinti kairįjį sparną“, – pareiškė socialdemokratė.

Taip B. Vėsaitė sureagavo į antradienį viešai A. Paleckio paskelbtą sprendimą trauktis iš jo su bendražygiais įkurtos partijos Socialistinis liaudies frontas. Pats A. Paleckis pranešė dalyvausiantis Seimo rinkimuose kaip nepriklausomas kandidatas.

Portalo tv3.lt kalbinta B. Vėsaitė teigė, jog A. Paleckis anksčiau, kai dar priklausė LSDP, buvo, parlamentarės žodžiais tariant, stiprus politikas, taigi jam vertėtų grįžti į socdemų gretas.

„Jam, pirmiausia, reikėtų laimėti (Seimo – tv3.lt) rinkimus. O toliau, jeigu jis prašytųsi, tai kodėl gi ne? Nes jis, kaip tarptautininkas buvo stiprus, kaip politikas – taip pat buvo stiprus. Bet, žinote, kiekvienas klystame, kiekvienas tam tikru momentu galbūt nueina šunų takais, bet niekada nevėlu grįžti“, – aiškino B. Vėsaitė.

REKLAMA

LSDP nariu A. Paleckis buvo 2003-2008 m.

„Jam buvo tikrai gera politinė karjera, bet jis paskui pradėjo, sakyčiau, truputį piktnaudžiauti gal iš jaunystės entuziazmo, gal kas nors suklaidino, bet jis, kaip politikas, imponavo, jo kalbos geros“, – apie A. Paleckį kalbėjo B. Vėsaitė.

Socdemai atsiribojo nuo politikės pasisakymų

Lietuvos socialdemokratų partijos atstovai savo ruožtu pridūrė, kad Seimo narės Birutės Vėsaitės socialiniame tinkle „Facebook“ pasisakymas dėl Algirdo Paleckio grįžimo į politiką yra jos asmeninė nuomonė.

„Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) narių teisę išsakyti asmeninę nuomonę bei požiūrių įvairovę laiko viena iš svarbiausių socialdemokratinės etikos normų“, - rašoma LSDP pranešime.

Apie A. Paleckio paneigtą agresiją: jis užkibo ant tos meškerės

2008 m. LSDP vadovybės iniciatyva A. Paleckis buvo pašalintas iš partijos. 2010 m. A. Paleckis žiniasklaidai pareiškė, kad Sausio 13-ąją Lietuvoje „savi šaudė į savus“. Dėl šio pareiškimo jis buvo nuteistas dėl Sausio 13-osios nusikaltimų neigimo.

2012 m. Lietuvos Aukščiausiasis Teismas, išnagrinėjęs A. Paleckio baudžiamąją bylą, paskelbė neskundžiamą verdiktą, kad A. Paleckis buvo pagrįstai pripažintas kaltu dėl Sausio 13-osios nusikaltimų neigimo.

B. Vėsaitė, klausiama, ar šis A. Paleckio nusikaltimas galėtų būti priežastimi, dėl ko jo nereikėtų priimti į LSDP, aiškino, kad Sausio 13-osios nusikaltimų neigimas buvo vienas iš „didžiųjų A. Paleckio klaidų“. Vis dėlto, pasak socialdemokratės, A. Paleckis sustiprintų LSDP gretas.

„Na, aš manau, kad čia yra viena iš jo didžiųjų klaidų, juo labiau, kad buvo žmonių, kurie šnibždėjo šitą į ausį, šnibždėjo ir man, ir turbūt ne vienam mūsų partiečiui, o jis, matyt, užkibo ant tos meškerės.

Jeigu jam pavyktų laimėti rinkimus, kairiajai pozicijai, partijai sustiprinti būtų visai pravartu, juo labiau, kad jis dar yra, sakyčiau, vidutinio amžiaus (A. Paleckiui šiuo metu yra 44 metai – tv3.lt)“, – komentavo B. Vėsaitė.  

REKLAMA

Apie kvietimą sugrįžti į partiją nekalba

LSDP pirmininko pavaduotojas, socialdemokratų rinkimų štabo vadovas Algirdas Sysas portalui tv3.lt sakė, kad B. Vėsaitė į partiją gali kviesti, ką nori, tačiau jokie svarstymai apie A. Paleckio kvietimą į LSDP partijoje nėra svarstomi.


Rašyti komentarą...
R
RL
2016-01-21 13:46:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
"Tikrai, laikas Tau, Algirdai, grįžti ir sustiprinti kairįjį sparną“, – pareiškė socialdemokratė."
Va tep...vienas Algirdas (sausio 13, 1991m.) gere konjaka , kitas neige tu laiku nusikaltimus...bolševikai lieka bolševikais...
Atsakyti
-1

V
VARGAS
2016-01-21 14:33:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai dar karta parodo, kad seimo narius butina patikrinti psichatrijos poliklinikoje, nes Vesaitei reikalinga skubi pagalba.
Atsakyti
0

l
lietuva
2016-01-21 14:52:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
na vesaitei reikia proto nes jinai neturi jo visai o ten siltai sedi nieko ji nesupranta....tik moka nusisneketi...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (14)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų