Bilotaitė užsimena apie privalomus Covid-19 testus daliai gyventojų

Susirūpinus, kad Lietuvoje reikia didinti testavimo dėl Covid-19 apimtis, vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė užsimena apie galimybę vykdyti privalomą dalies asmenų testavimą. Jis galimai būtų taikomas asmenims, kurie savo veikloje turi daug kontaktų su kitais žmonėmis.

Pirmadienį Vyriausybės ekstremaliųjų situacijų komisija aptarė naujausią epidemiologinę situaciją šalyje bei įvertino naujausius policijos duomenis.

„Šitą klausimą turėtų panagrinėti ekspertų grupė ir įvertinti visas galimybes. Tai pirmiausiai būtų siejama su asmenimis, kurie norėtų vykdyti kažkokias veiklas, kuriose yra daug kontakto. Tai būtų siejama su tam tikru būtinu testavimu. Mintis yra tokia, kad būtų kuo daugiau saugumo, kad neplistų virusas“, – žurnalistams pirmadienį kalbėjo A. Bilotaitė.

Vyriausybės ekstremaliųjų situacijų komisija prašo, kad per šią savaitę būtų sudarytas Covid-19 testavimo apimčių didinimo planas.

„Mūsų posėdyje buvo pasiūlyta sudaryti ekspertų formatą, kad būtų parengtas testavimo apimčių didinimo planas. Prašymas, kad šis planas būtų parengtas iki penktadienio. Nes testavimo apimčių padidinimas mums leistų matyti aiškesnį ir detalesnį vaizdą, kur mes esame“, – kalbėjo A. Bilotaitė.

Tiesa, kol kas A. Bilotaitė nežino, kokį testavimo lygį pagal savo galimybes galėtų pasiekti Lietuva.

„Mes turime tikslą, kad jis būtų maksimaliai didelis. Bet tai, žinoma, susiję su mūsų galimybėmis ir logistika. Tam šiandien ir buvo pasiūlyta sudaryti tą ekspertų formatą, kad jis įvertintų tas galimybes ir pasidėliotų tą planą pagal skirtingus galbūt variantus“, – svarstė ministrė.

Pastarųjų 14 dienų sergamumo rodiklis siekia 251 atvejų 100 tūkst. gyventojų, vidutinis užsikrėtimų atvejų skaičius per praėjusią savaitę 520 atvejų  100 tūkst. gyventojų.


Rašyti komentarą...
R
Rasa
2021-03-01 14:17:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gal geriau tegul Bilotaitė pasidomi kodėl papult pas šeimos gydytojus papult misija neįmanoma o nekiša savo testų sveikiems žmonėms.Debilizmas juodas.
Atsakyti
-6

K
Kristina
2021-03-01 13:59:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
Norėčiau paklausti, kodėl yra užmiršti prekybos centrų darbuotojai, ypač kasininkai ir salių darbuotojai. Ypač tai liečia Rimi ir IKI prekybos centrus. Darbuotojai visai užmiršti.
Atsakyti
-6

K
Kristina
2021-03-01 14:03:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kodėl nuošalyje palikti prekybos centrų darbuotojai : ypač kasininkės ir salės darbuotojai. Jie turėtų būti skiepijami pirmumo tvarka.
Atsakyti
-10

SKAITYTI KOMENTARUS (30)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų