Bilotaitė: migrantų skaičius netrukus pasieks 3 tūkst., įvykiai Rūdninkuose – pikta tyčinė provokacija

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė pranešė, kad nelegalių migrantų skaičius Lietuvoje netrukus pasieks 3 tūkst. Ministrė taip pat įvertino įvykius Rūdninkų poligone. Pasak A. Bilotaitės, tai yra gerai organizuota tyčinė provokacija, kuri yra nukreipta prieš valstybę.

36

„Neteisėtų migrantų skaičius netrukus pasieks 3000. Kritinė masė šių žmonių šiuo metu apgyvendinti pasienio užkardose. Dėl to pasieniečiams vis sunkiau vykdyti savo pareigas, susijusias su sienos apsauga, nes jie turi saugoti ir rūpintis migrantų apsauga ir spręsti su tuo susijusias problemas.

Užkardos nėra tinkamiausia vieta neteisėtiems migrantams toliau būti. Todėl mūsų tikslas dabar – kuo greičiau šiuos žmones iškelti į kitas laikino apgyvendinimo vietas. Rūdninkų poligonas – viena tokių vietų“, – socialiniame tinkle „Facebook“ rašė A. Bilotaitė.

Vidaus reikalų ministrė pabrėžė, kad to, kas pirmadienį vakare įvyko Rūdninkuose, negalima vadinti taikia vietos bendruomenės akcija. Jos tikinimu, pirmadenio įvykiuose dalyvavo daugiausiai asmenys, atvykę iš kitų šalies regionų ir nusiteikę agresyviai. Jų buvo apie 150, o tai, anot A. Bilotaitės, jau šiurkštus Susirinkimų įstatymo pažeidimas.

„Rūdninkuose esantis Viešojo saugumo tarnybos poligonas yra specialiosios paskirties objektas su tvora, apsauga, čia rengiamos pareigūnų pratybos. Jis smarkiai nutolęs nuo gyvenamųjų vietovių, tai norisi paklausti: ką vakar susirinkusieji gynė? Tai buvo pikta tyčinė provokacija, nukreipta prieš valstybę“, – tvirtino A. Bilotaitė.

Ministrės teigimu, protesto akcijos dalyviai įsiveržė į poligono teritoriją, puolė pareigūnus, padegė sunkvežimio padangas. 

„Nusikalstama veika objekte, kuris turi specialųjį statusą, yra rimtas nusikaltimas“, – konstatavo A. Bilotaitė.

Ministrė tvirtino, kad dėl pirmadienio įvykių kreipėsi į Policijos departamentą, Generalinę prokuratūrą, Valstybės saugumo departamentą.

„Noriu patikinti, kad vakar vykę veiksmai gerai organizuoti ir suplanuoti veikiausiai turint tikslą kelti neramumus ir chaosą valstybėje“, – teigė ji.

Ministrė dar kartą pakartojo antradienį paskelbtą žinią, kad Vidaus reikalų ministerija pateikė siūlymą Vyriausybei įvertinti situaciją ir spręsti dėl nepaprastosios padėties įvedimo. A. Bilotaitė pažymėjo, kad stovykla Rūdninkų poligone įrenginėjama toliau, o jos apsauga – sustiprinta.

Neramumai prie Rūdninkų poligono: tarp policijos ir žmonių įvyko grumtynės

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad policijos pareigūnai pirmadienį jėga patraukė žmones nuo kelio prie Rūdninkų poligono, kur jie blokavo važiuojamąją dalį, protestuodami prieš neteisėtų migrantų apgyvendinimą šioje Šalčininkų rajono teritorijoje.

Keliasdešimt žmonių bandė blokuoti į poligoną vedantį kelią, kad į jį nepatektų sunkvežimiai, vežantys migrantų palapinių miesteliui įrengti reikalingus daiktus.

REKLAMA

Protestą stebėjusiems pareigūnams galiausiai pareikalavus pasitraukti nuo kelio, o daliai žmonių tai padaryti atsisakius, policininkai, susibūrę į maždaug dešimties grupelę, juos nustūmė.

Šiuos veiksmus lydėjo protestuotojų šūkiai „Gėda!“ ir vieno vyro, pasipiktinusio dėl „mušamų žmonių“, riksmai.

Policija tvirtina nenaudojusi perteklinės jėgos, o žmonės buvo nustumti jiems keliskart atsisakius vykdyti pareigūnų nurodymus pasitraukti nuo kelio.

Dėl teisėtų nurodymų nevykdymo buvo sulaikyti aštuoni asmenys, jiems vietoje išrašyti administracinių nusižengimų protokolai, BNS sakė policijos atstovas spaudai Ramūnas Matonis.

Netrukus po to, kai žmonės buvo nustumti nuo kelio, jie gyvomis eilėmis sustojo prieš poligono vartus, tačiau po kelių minučių atvykusi riaušių policija jas išardė, BNS pranešė įvykio vietoje dirbusi korespondentė.

Šalikelėje likę protestuotojai pamažu išsiskirstė, tačiau poligono prieigose liko keletas žmonių.

(36 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Pareigūnai jėga nustūmė žmones nuo kelio prie Rūdninkų poligono

R. Matonis teigė, kad praėjus kuriam laikui po numalšinto protesto poligoną saugoję Viešojo saugumo tarnybos pareigūnai buvo priversti ašarinėmis dujomis vaikyti prie poligono likusius žmones, tačiau detalių incidento aplinkybių nurodė nežinantis.

Anot jo, policijos pareigūnai poligono prieigose liks budėti per naktį.


Rašyti komentarą...
V
Visi
2021-07-27 16:16:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
kiti kalti,bet tik ne as.jei zmogus gina savo kiema tai is karto antivalstybine veikla,kazkaip baltarusiska metodika kvepet pradeda.
Atsakyti
-4

/
/
2021-07-27 16:18:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
Prezidentas ramus, nemato reikalo nepaprastajai padeciai, viskas gerai vadinasi. Tik paskui bus velu
Atsakyti
-2

S
Svecias
2021-07-27 16:11:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nezino isrinktieji ka daryti kaip sustabdyti visa tai ir ka reikes su jeis daryti toliau senakt vel pareis koki 200 poryt vel jau 3000 ju yra per toki trumpa laika tai kas bus po menesio dar 10 000 maziausiai
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (26)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų