Bilotaitė: dėl pabėgėlių srautų gali būti skelbiama ekstremalioji situacija

Ženkliai išaugus per Baltarusijos sieną atvykstančių pabėgėlių srautams, gali būti skelbiama ekstremalioji situacija, sako vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

Pasak ministrės, yra sudėlioti trys scenarijai: šiuo metu veikiama pagal scenarijų A, kai į sienos kontrolę ir migrantų srautų suvaldymą įtrauktos visos Vidaus reikalų ministerijai (VRM) pavaldžios tarnybos bei teikiama parama iš šaulių, kariuomenės.

„Esame nusimatę ir kitą scenarijų, tai scenarijus B, priklausys nuo situacijos, tai yra ekstremaliosios situacijos skelbimas. Ir manome, kad jeigu skaičiai tikrai didės, matysime, kad reikalingas dar efektyvesnis atsakas, skelbsime ekstremalią situaciją. Na, o scenarijus C jau yra priedangos plano jungimas: tai kraštutinis, kai situacija visiškai sudėtinga ir reikia kariuomenės pagalbos“, – penktadienį žurnalistams Pabradėje sakė ministrė.

Sprendimas dėl to, ar skelbti ekstremaliąją situaciją gali būti priimtas pirmadienį.

„Stebėsime situaciją šį savaitgalį ir tikriausiai pirmadienį priiminėsime sprendimus“, – sakė ministrė.

Penktadienį ji lankėsi Pabradėje, Švenčionių rajone, kur statomas palapinių miestelis, leisiantis apgyvendinti iki 350 neteisėtų migrantų, nebetelpančių Užsieniečių registracijos centre.

„Kadangi mes matome didžiulius neteisėtų migrantų srautus, priimtas sprendimas pradėti statybą palapinių miestelio, ir čia, Pabradėje, jau vyksta statybos. Šiandien jos yra pradėtos ir sekmadienį jos turėtų jau būti užbaigtos, o jau priimti žmones galėsime pirmadienį“, – sakė A. Bilotaitė.

Pasak jos, miestelyje bus įrengtos dvi dalys: 80 vietų karantinavimui bei 270 apgyvendinimui.

Ji akcentavo, kad jame bus apgyvendinami tik vieniši vyrai, o šeimos su vaikais, neįgalūs, pagyvenę ar kitaip pažeidžiami žmonės apsigyvens kitose patalpose.

Ministrės teigimu, šiuo metu ieškoma, kur, esant reikalui, būtų galima plėstis.

A. Bilotaitė sakė, kad dėl Lietuvos pasienyje susidariusios situacijos pagalbos prašoma ir tarptautiniu lygiu.

Iš viso nuo metų pradžios sulaikyti 328 trečiųjų šalių piliečiai, kurie neteisėtai kirto Lietuvos valstybės sieną iš Baltarusijos. Nuo birželio 1 dienos neteisėtai sieną kirto 140 migrantų.


Rašyti komentarą...
R
Rolka
2021-06-11 18:52:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
Supykdet batka-nereikejo lot....tuoj dar ant rusijos palosit tai ir is ten atskris bedos...lindot i uzpakali eu kur dabar ta jusu europos sajunga kai plusta babajai? Nelotumet ir bedu nebutu, va ir kalausymas is kuriu daugiau naudos buvo?: is valdzios vadinamu priesu-kuriuos jie patys sau susigalvojo ar is sajungininku?!
Atsakyti
-3

P
Psi
2021-06-11 18:34:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
Baisesnes valdžios dar neturėjome debilu kompanija
Atsakyti
-1

A
As
2021-06-11 18:21:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
Prisisnekejot,briselio tarnai
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (17)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų